Léčitel Miroslav Hrabica radí: Tělo dá signál, co v životě změnit!

Propojení těla s psychikou je větší, než si myslíme. A tak pokud nám chybí nějaké vitaminy či minerály, projeví se to nejen zdravotním problémem, ale zároveň dostáváme signál, co máme ve svém životě změnit, co si musíme uvědomit. A pokud to neuděláme, hrozí, že se nám budou problémy periodicky opakovat v různě obměněných formách. Své o tom ví i uznávaný léčitel ze Zlína Miroslav Hrabica. Ve své knize Prvky, vitaminy a bylinky trochu jinak tak dává návod, jak reagovat a co změnit, pokud nám důležitá látka chybí. A o tom pohovoří i na únorovém Astrovíkendu v Praze!

Všechno souvisí se vším – a v propojení těla a psychiky to platí dvojnásob. Pokud nám díky špatné stravě, stresu, starostem, nepochopení a další věcem začnou v těle chybět důležité vitaminy či minerály, dostáváte jasný signál, co máte v životě změnit. Příkladem může být hořčík, který je pro tělo velmi důležitým minerálem. Pomáhá udržovat normální funkčnost svalů a nervů, udržuje stabilní srdeční rytmus, zdravý imunitní systém, a také také zdravé kosti a zuby. „Hořčík symbolizuje klid a mír v těle. A když chybí, znamená to: ztiš se, zbrzdi tok úvah, zjemni své jednání. Hořčík symbolizuje v lidském jednání přiměřený nadhled na věci, takové Ježíšovo „Pokoj vám,“ to, že nezasahujete hned do situací, které se ději, ale vhodně počkáte, jak se daná situace vyvine. Dostatek hořčíku je signálem, že jdete životem po správné cestě,“ vysvětluje Miroslav Hrabica.

Hořčík ničí také stres a alkohol. „Stresujeme se a hořčík v našem těle mizí jako voda na poušti. Zbytečně ztrácíme nejen tento cenný prvek. Plná hořčíku je láska, hořčík najdeme i ve zření a uvědomování si krás života,“ doplňuje. Dalším z ničitelů hořčíku v těle je alkohol. „Kdo jej příliš pije, ten svého ducha oslabil dlouhodobou nespokojeností s průběhem vlastního života. Nedokáže přijmout svůj osud, unést a chápat své kříže. Utíká do pomyslného světa uvolnění, který jej však postupně zahlcuje svým tíživým vlivem. Nakonec ho alkohol zbaví toho nejcennějšího – radosti, pocitu uspokojení z vlastní existence i úcty u druhých i k nim,“ vysvětluje léčitel. Proto je vhodné pít s mírou, a také udržovat zdravou životosprávu. „Však také to, co jíte, je prvním kořínkem, který vede k onemocnění,“ doplňuje Hrabica.

Podobné je to i se zinkem. „Zinek je základní prvek imunitního systému a představuje duchovní ochranu člověka. Když ho máme dostatek, bude naše aura, „bublina“ kolem nás, pevná a pružná. A tak když po nás někdo hodí kámen, odrazí se od nás. Pokud vám chybí, znamená to: neřešte, co vám vyřešit nepřísluší, tlum svou zvědavost i touhu měnit svět a život k obrazu svému. Když si přečtete mou stať o zinku, něco si uvědomíte, a tím ovlivníte i

Stejná situace je i s vitaminy. „Chybí-li nám například vitamin C, znamená to, že nemáme spěchat, máme se zastavit a celou svou bytostí přijímat nádheru i lásku okamžiku,“ vysvětluje léčitel. Vitaminy skupiny B zase symbolizují vnitřní rovnováhu. Tu můžeme ztratit například tím, že jsme přílišní pesimisté, ničemu nevěříme, nemáme dostatečné sebevědomí. Pokud myslíte příliš negativně, smutně a odevzdaně, likvidujeme vitamin B2 – riboflavin. „Kdo příliš pláče, zbytečně a často naříká nad „rozlitým mlékem“, které již stejně do sklenice nevrátí, ten se opakovaně, bez efektu a snahy o nápravu své minulosti správně žitou současností, obviňuje. Nevěří, že do jeho života zase brzy zasvítí slunce, přijde pohoda, a těmito postoji spotřebovává nadměrně vitální síly i vitamin B6 – pyridoxin,“ vysvětluje Miroslav Hrabica. Pokud se příliš hněváme a zlobíme, klesá obsah vitaminu B3 – nicacinu. „Prosím vás o jediné, prosím vás o lásku. Když máte a žijete lásku, ostatní již přijde samo a na vaší tváři vyjde nové krásné slunce,“ zakončuje léčitel.

Knihy Miroslava Hrabici si můžete zakoupit na ezoterickém festivalu Astrovíkend v Praze-Holešovicích, a to v sobotu 18. 2. 2017. Jeho přednášku Co nám tělo nemocí nebo bolestí říká, začíná v 15.45 hodin. Více na www.astrovikend.cz.

hrabica

PhDr. Monika Brabcová 

Komentáře