Legenda českého modelingu Melanie Vančurová: Na zahradě mohu sklízet houby kosou!

Melanie Vančurová patří mezi nejznámější legendy československého modelingu, dokonce se stala tváří Dioru a předváděla na různých místech světa. Tentokrát jsme se ji zeptali na letní téma a jak trávila letošní letní měsíce.

Melanie, jak jste trávila léto?

Příjemně a pracovně, což znamená pohyb a přejezd z jednoho místa na druhé. Ale samozřejmě i harmonicky – sbírání hub, procházky a zmrzlina.

Máte chalupu v Jizerských horách, jak vypadá Váš typický letní den?

Vstanu, nakrmím zvířata, asi patnáct koček, a poté přijde na řadu teta Melanie. Udělá si snídaničku, pak zahrádka, zavlažování a nákupy. Nejtěžší jsou konzervy pro kočky, ty mi dávají zabrat. (smích) Potom jedu obvykle za někým na návštěvu. Když je večer v údolí všude ticho a není grilování, sednu si na lavičku před chaloupku, které říkám kočičí protože jí mají také rády, a dívám se na hvězdy. Ty hvězdy jsou v těch horách na dosah ruky, a když je úplněk, tak na protějším kopci vychází a opravdu mám pocit, že ho pohladím, jelikož je tak krásný a jasný.

Plánujete dovolenou do zahraničí?

Ne, neláká mě takovéto cestování. Možná, že v plánu budu mít rakouské či německé hory a jezera. To spíše tohle, ale dovolená na pláži už rozhodně ne.

A co pro Vás byla nejzajímavější dovolená v životě?

To byly asi Spojené arabské emiráty a Indie. To byly obrovské kontrasty, zkrátka úplně jiný svět. Tou dobou jsem byla pozvána k Maharádžovi a fotili mě v Sárí. Ale stejně, když si sednu na tu lavičku v Jizerských horách – ty hvězdy, ten měsíc, ten klid. To je nenahraditelný.

Máte nějaká oblíbená letní jídla?

Tento rok jsem měla na zahradě obrovskou sklizeň hub, a to tak, že by se daly sklízet kosou. Takže jsem dělala karbanátky s houbami, špagety s houbami, různá masová jídla s houbami apod. Kamarádka mi dokonce vařila houbovou polévku, protože to už je náročnější a já mám ráda rychlá jídla. Zkrátka dala jsem je do všeho, kam to šlo.  Samo sebou, že si neodpustím denně tu zmrzlinku, jsem hodně na sladké.

Děláte i letní sporty?

Hodně se snažím chodit. Mám dokonce trekingové hole, ráda chodím do kopců, a hlavně do přírody.

A co letní Praha?

Absolutně ne! Já jsem žila přes dvacet let na Václavském náměstí v ulici Ve Smečkách. Byl to fantastický byt s výhledem na Petřín a na kupoli muzea jsem si pomalu mohla z okna šáhnout. Ale už je to pryč a nemám tendenci bydlet uprostřed masy lidí. Takže mám úplnou averzi k tomu centru. Zaplať pánbůh za Stodůlky.

Ondřej Spýťa Syrový

Foto: facebook, archiv disuk.cz

Po rozhovoru s Melanií Vančurovou a Alenou Klenot

Komentáře