Literární soutěž o nejlepší povídku

Nulté kolo uzavřeno! Postoupilo 5 soutěžících s nejvyšším počtem bodů. O počtu bodů rozhodla odborná porota v čele s autorkou knihy Protože tě nemohu přestat milovat  Sidonie Kermack, profesorkou literatury MgA. Martinou Lohnerovou, teologem Bc. Oldřichem Kalousem, předsedou a šéfredaktorem DIS ÚK n.s. Ondřejem Syrovým a vedoucí sociální sekce DIS ÚK n.s. Petrou Zedníčkovou. 

Postupující:

1. SIMONA VRÁBLÍKOVÁ, 40 bodů
1. KRISTÝNA CHALOUPKOVÁ, 40 bodů
2. KRISTÝNA JOCHMANNOVÁ, 39 bodů
2. VOJTĚCH RIKAN, 39 bodů
3. MAREK HERMAN, 37 bodů

Harmonogram témat pro 1. – 4. kolo:

  1. kolo – DETEKTIVNÍ ŽÁNRY (horor, thriller, krimi apod.)
  2. kolo – ČERVENÁ KNIHOVNA
  3. kolo – HISTORICKÁ PRÓZA
  4. kolo – ROMANETO

Literární soutěž o nejlepší povídku

Tento rok naše neziskovka DIS ÚK pořádá prvně literární soutěž pro amatérské literáty z celé České republiky. Účastnit se může každý autor, kterému je více než 13 let.

 

Soutěž začíná nultým kolem, kde nám každý soutěžící pošle svou povídku na libovolné téma na email soutez@disuk.cz, povídka bude hodnocena pětičlennou porotou, každý člen poroty dá povídce od 1 do 10 bodů. Pět účastníků s nejvyšším počtem bodů postupuje do prvního kola.

 

V prvním kole nám soutěžící pošlou další povídku (téma bude zadáno), která bude opět hodnocena pětičlennou porotou, účastník s nejnižším počtem bodů kolo opouští. Tímto způsobem se pokračuje až do 4. kola, kde se zvolí vítěz.

 

Výherce této soutěže dostane diplom a věcné dary (kniha).

(soutěžící 1. až 4. kola mají nárok na diplom)

 

Pětičlennou porotu bude tvořit autorka knihy Protože tě nemohu přestat milovat Sidonie Kermack, profesorka literatury a někdejší členka akademického senátu VŠ MgA. Martina Lohnerová, teolog Bc. Oldřich Kalous, vedoucí sociální sekce DIS ÚK Petra Zedníčková a šéfredaktor a předseda DIS ÚK Ondřej Syrový.

 

Povídku do nultého kola můžete posílat do 30.11.2015 na email: soutez@disuk.cz

 

-spyta-