Místopředseda Soukromníků Rudolf Baránek: KSČ byla jednoznačně zločinecká organizace nejhrubšího zrna a KSČM je přímou následnicí KSČ.

Rozhovor s 1. místopředsedou Soukromníků ČR Rudolfem Baránkem

Co se Vám vybaví, když se řekne Strana soukromníků?

Stavovská politická strana živnostenského typu, která svou činností navazuje na Československou živnostensko-obchodnickou stranu středostavovskou (1918 – 1938) a Stranu podnikatelů, živnostníků a rolníků ČR (1992 – 1996). Obě poslední strany jsem spoluzakládal. Takže se mě toho vybaví hodně.

Co považujete za stěžejní body v programu Soukromníků?

Na rozdíl od ostatních politických stran a hnutí, která jsou tzv. občanského typu a proto se snaží ve svém programu „zrovnoprávnit“ všechny skupiny obyvatelstva, u naší stavovské strany je v centru naší politické snahy soukromník, jeho rodina a tím i jeho zaměstnanci. Jsme totiž přesvědčeni, že pokud politickou cestou, na postech, kde dokážeme pro podnikající zajistit přijatelné podmínky a svobodu, soukromníci se budou rozvíjet ve svých firmách, budou přijímat další zaměstnance a odvádět více daní.
V rozpočtu tím, pokud to nenecháme levici rozházet, zbude více peněz pro učitele, zdravotníky, důchodce, vojáky, na ochranu přírody atd., atd. Tedy, všechny body našeho stavovského programu míří neomylně tímto směrem. Mám dojem, že čím dále tím více lidí naši strategii chápe, protože našimi členy se stávají učitelé, lékaři, zaměstnanci, úředníci a další lidé, kteří nepodnikají. I v tomto se 1.republika pomalu navrací. Samozřejmě v našich řadách je nejvíce OSVČ, živnostníků, sedláků a majitelů malých a středních firem, jejich rodinných příslušníků a někteří jejich zaměstnanci.

Soukromníci jsou nyní parlamentní stranou (senátor Ivo Valenta), co prosazujete v horní komoře Parlamentu ČR?

Pan Ivo Valenta, senátor za naší stranu se snaží poukazovat na chyby v zákonech, které do senátu přicházejí z poslanecké sněmovny, pro změny v názorech se snaží získat podporu dalších senátorů.
Posledním jeho výrazným činem je získání podpisů dalších 16 senátorů potřebných pro podání Ústavní stížnosti, kterou iniciovala Strana soukromníků. Jedná se o povinné kontrolní hlášení DPH. To je jedním z dalších pokusů dnešní levicové vlády mít na všechny co nejvíce informací. Prostě chtějí mít vedle EET další podklady pro šmírování svobodných lidí. Věříme, že v dalších senátních volbách 2016 k Ivo Valentovi přibudou další senátoři za Stranu soukromníků České republiky a vytvoříme senátorský klub pod naší vlajkou.

Co se vám vybaví, když se řekne KSČ(M)?

KSČ byla jednoznačně zločinecká organizace nejhrubšího zrna a KSČM je přímou následnicí
KSČ.

Jste pro postavení komunistů mimo zákon ?

Jedním z největších hříchů mé generace je to, že se nám to po 17.11.1989 nepodařilo. Pokud se někdy o tom bude hlasovat, můj hlas je jistý.

V čem vidíte nebezpečí KSČM ?

V tom, že jsou přímými následníky KSČ. A kde platí biblické přísloví „Dědictví otců zachovej nám Pane“.

Jste spokojený se současným prezidentem ?

Velmi se těším na další prezidentské volby.

Jste pro obnovení základní vojenské služby?

6 měsíců vojny by dnešním mladým mužům velmi prospělo. Velmi důležitá je příprava hlavně mužské části populace na obranu vlasti.

Máte nějaký vzor ?

Vlastní rodiče a stavovské politiky z 1.republiky. A protože si velmi vážím všech, kteří jsou lidsky i občansky stateční, tak parašutistů, kteří zlikvidovali Reinharda Heydricha. Tato geniální bestie byla schopna Německo udržet boje schopné mnohem déle. A je otázkou, co by z Čechů, Slezanů a Moravanů zbylo, kdyby přežil. Čin skupiny parašutistů nebyl nikdy dostatečně doceněn ve všech souvislostech. Holt nepřiletěli z Moskvy, ale z Londýna.

19.11.

-spyta-

image (3)

Zdroj fotografie: www.parlamentnilisty.cz

Komentáře