Modelka Jess Hanzelková: Od modelingu až do Norska!

Jess se věnuje modelingu již od puberty, prošla mnoha magazíny a soutěžemi krásy. V současné době pracuje až v Norsku a „práce modelky“ je na druhé koleji.

Jak a kdy jste se dostala k modelingu?

V šestnácti letech, kdy mi moje kamarádka řekla, že bych měla zkusit „jít fotit“ a ono to klaplo. Začalo to nejdříve u jednoho fotografa a pak se to rozjelo.

Foto: Michal Vávra

Co jste původně vystudovala?

Průmyslový design, ale nyní se tomuto zaměření nevěnuji, není pro něj téměř uplatnění.

Máte nějaký vzor?

V té době jsem neměla a musím říci, že ani moc „osobností“ z této oblasti neznám. Každá modelka je něčím zajímavá, ale v poslední době mi připadá, že značný prostor dostávají dívky, které na to vzhledově ani nemají.

Na jaké fotky se zaměřujete?

Fashion, pak glamour, což je v podstatě taková poloerotická fotka, která je spíše vyzývavá než erotická. Hlavní roli hrají pózy a výrazové schopnosti. Většinou tyto dva styly mám nejraději, ale jsem de facto schopna udělat cokoliv.

Zdroj: Facebook

Jaké focení pro Vás bylo nejzajímavější?

Nevím, jestli nejzajímavější, ale obrovskou zkušeností pro mě byla soutěž Miss Erotica, které jsem se také zúčastnila a měla tam i své vystoupení.

A modeling Vás živí?

Ty časy jsou dávno pryč. Nyní je to spíše zpestření, nejsou pro něj vhodné podmínky. Musíte mít téměř všude známosti a konexe. Stejně tak i tanec, herectví a zpěv, kterým bych se také ráda věnovala, ale nevím zda v České republice.

Jaká je tedy Vaše práce?

Mám mnoho úvazků napříč snad všemi obory. Dokonce jednou za čas jezdím pracovat i do Norska, kde jsou skvělé podmínky. V Praze působím jako „čajmen“, což spočívá v přípravě různých čajů a vodních dýmek, to mě asi baví nejvíce (smích). Dovoluji si říci, že jsem za ta léta v tomto odborník.

Zdroj: facebook

Účastnila jste se i několika videopořadů jako modelka. Jak na to vzpomínáte?

To je různé. Někdy účinkuji v různých hudebních videoklipech jako modelka, příležitostně třeba i jako host nebo mnohdy i točím vlastní videa. V zásadě mě to baví, protože mohu předávat své zkušenosti.

Máte nějakou vizi, co byste ještě chtěla realizovat?

Jako modelka bych se jednou chtěla podívat do Dubaje nebo USA.

Jak hodnotíte vývoj českého modelingu?

Upřímně, vývoj jde špatným směrem a začíná to u fotografů. Fotilo mě desítky lidí a někteří byli opravdu profesionálové, ale značná část si na profesionály pouze hrála. Fotografem se dnes nazývá každý, kdo drží drahý foťák, ale bohužel není to jen o technice. Je to hlavně o zkušenostech, vzdělání a určité praxi v oboru. I fotografové musí mít talent. Co se týče organizací a soutěží, tak to nebudu komentovat. Je ale pravda, že jsem se setkala i s příjemnou zkušeností, ale v poslední době to dost upadá a je to velká škoda.

Ondřej Spýťa Syrový

 

 

Komentáře