Módní návrhářka Jana Kohoutová: Dárky kupuji těsně před Štědrým dnem!

Jana Kohoutová patří mezi výrazné osobnosti v oděvním průmyslu, spolupracovala s řadou úspěšných návrhářů a byla dokonce oceněna poradcem prezidenta USA za dokonale reprezentativní oděv. Tentokrát jsme se ji zeptali, jak tráví adventní čas. 

Jano, co se Vám vybaví, když se řekne advent?

V první řadě je to pro mě čas, kdy vím, že se mám zastavit a přestat tolik pracovat a začít se věnovat příjemnějším věcem, jako je odpočinek. Je to čas, kdy chci vnímat vánoční atmosféru bez shonu a běhání po obchodech. Dojít si na svařák a projít se po staré Praze.

Dodržujete tradici zapalování svíčky na adventní neděli?

Tradici zapalování svíčky dodržuji každý rok i ten letošní. Patří to k vánocům.

Advent je spojený i s mikulášskou nadílkou. Máte nějaké vzpomínky z dětství?

Vzpomínky z dětství mám asi jako každý. Bylo to v době, kdy nebylo tolik věcí a sladkostí a vše bylo nedostatkové. Nechodil ani tolik Mikuláš, co dnes. Na Mikuláše jsem se těšila, protože kromě brambor, uhlí a trochy ovoce dostanu i malinký předvánoční dárek.

S herečkou Simonou Praskovou

Potrpíte si na adventní výzdobu?

Od 30. listopadu chystám vánoční výzdobu, adventní věnec, svíčky, světýlka do oken a před domem, vše co k tomuto měsíci patří.

Jak to máte s pečením vánočního cukroví?

Když jsem měla malé děti, každý rok se peklo ve velkém. Teď už jsou velké a stačí jim pár oblíbených druhů cukroví. Také dostávám cukroví od přátel a babičky. Některé druhy cukroví zmizí ještě před Štědrým dnem.

Omezujete v tento čas i své pracovní aktivity?

Přiznám se, že i když se blíží vánoce, moc své pracovní aktivity neomezuji. Je stále dost práce a přestávám pracovat 22.12. a 26.12. začínám opět pracovat. Protože čas nejde zastavit a mně začíná už začátkem ledna výstava oděvů v Sezimově Ústí a mezi tím mám kurzy, focení a další povinnosti.

Jak ve Vaší domácnosti probíhají přípravy na Vánoce?

Příprava na vánoce, jak už jsem řekla, není až zas taková. Vše se odehrává za pochodu a tak i dárky kupuji těsně před Štědrým dnem.

Máte nějakou oblíbenou vánoční koledu?

Oblíbené koledy mám asi jako každý Čech. Ty pravé české koledy.

Ondřej Spýťa Syrový

Komentáře