Na evropském Titaniku muzika hraje, na palubách se tancuje a tancuje a tancuje…

Berlín: Nic zvláštního se nestalo

Nic zvláštního se nestalo. Sice 19. prosince 2016 do davu na vánočním trhu na náměstí Breitscheidplatz v centru Berlína vjel večer nákladní vůz a zatím zemřelo k úternímu večeru 12 lidí a na padesát jich je bylo zraněno, ale šéf Spolkového kriminálního úřadu (BKA) Holger Münch v úterý vyjádřil přesvědčení, že útokem se nezměnila bezpečnostní situace v Německu. Takže se vlastně nic zvláštního nestalo.
Už před ním totiž úřady před podobnou možností varovaly. Nyní se podle něj varování naplnilo. A máme to. Čemu se divíte? Přece nemůže šéf Spolkového kriminálního úřadu říci, že kreténi v čele s Merkelovou otevřeli stavidla nejen do EU, ale i do Německa, tak čemu se divit?

Prokurátoři (či státní zástupci), ale i policejní šéfové, budou vždy držet hubu a krok s vrchností, protože vrchnost je povolává a také sesazuje. Když bylo potřeba kritizovat policii, přišel za mnou policista, nebo poslal důvěryhodného posla, aby mi řekl, co potřebují, aby se dostalo do médií. Protože oficiálně si nikdo netroufne kritizovat politické i policejní náčelnictvo. V Německu to není lepší, na celém světě to není lepší, protože vrchnost bere vše. Nedivme se proto, že šéf Spolkového kriminálního úřadu (BKA) řekl, že útokem v Berlíně se bezpečnostní situace v Německu nezměnila.

Ale nic zvláštního se vlastně nestalo. Od šéfa BKA jde o zcela primitivní demagogii. Pole neoficiálním údajů za poslední dva roky přišlo do SRN na 1,5 milionů nelegálních migrantů, z toho na půl milionu není podchyceno a toulá se Německem a případně i dalšími státy Evropy. Ale i podle oficiálních informací do SRN vnikl loni milion osob z Asie a Afriky. Přitom útokem v Berlíně se bezpečnostní situace v Německu nezměnila? Ne, nic zvláštního se vlastně nestalo. Ví velmi dobře, že se změnilo již více než dost, ale tváří se, že se nic neděje. Takový je státní rozkaz. Je snad normální, že na bezpečnost během silvestrovských oslav v Kolíně nad Rýnem bude dohlížet 1500 policistů, tedy přibližně desetkrát více než loni? Pozor! To není z ruských štvavých serverů útočících na geniálně demokratické státy EU. To je z oficiální německé zprávy oficiálně vydané Českou tiskovou agenturou letos 12. prosince. Teď už jen čekám zprávu, že kamion v Berlíně osobně řídil prezident Putin. Desetkrát více policajtů v ulicích bude jenom kvůli takové maličkosti, že přistěhovalci převážně ze severní Afriky masově napadali na silvestra ženy s obrovskou touhou znásilnit je. Ale ono se vlastně nic zvláštního neděje Není to vše na zvracení? Prostě pohoda, jenom, že i u nás v závěru roku bude podle premiéra Bohuslava Sobotky na místech s vyšší koncentrací lidí masivně přítomna policie. Policisté jsou štěstím bez sebe, že jim je rušena dovolená. Že budou sloužit i přestože by měli mít řádné volno. Proč, vždyť podle premiéra a min. vnitra se vlastně nic neděje. Ty stovky, ne li tisíce „ztracených“ migrantů přece žádné nebezpečí nepředstavuje. Nic zvláštního se vlastně neděje.
Na evropském Titaniku muzika hraje, na palubách se tancuje a tancuje a tancuje…

Jaroslav Doubrava, senátor PČR

image (5)

Zdroj: fb

Komentáře