Na Sderot dopadly dvě rakety z Gazy, jedna zasáhla budovu mateřské školky

SDEROT – Dvě rakety vypálené z Gazy dopadly v pátek 1. července kolem 23. hodiny na jihoizraelské město Sderot. Jedna dopadla na volné prostranství, druhá zasáhla budovu mateřské školy, která byla v tuto dobu již prázdná. Kromě materiálních škod utrpělo několik lidí ve Sderot šok a museli vyhledat lékařskou pomoc. V odvetném úderu provedly izraelské vzdušné síly během noci z pátka na sobotu nálet na čtyři objekty teroristického hnutí Hamás, které vládne palestinské enklávě. Dva z nich byli v Gaza City, dva v Bejt Lahia na severu pásma. Z Gazy byly hlášeny materiální škody a žádné újmy na zdraví či životě. Rakety z Gazy byly v pátek vyslány poté, co byla tentýž den na Západním břehu palestinským mladíkem k smrti ubodána třináctiletá spící izraelská dívka, když se útočník vloupal do jejího pokoje. Rovněž dva lidé ve středoizraelské Netanji byli zraněni při útoku nožem, který provedl čtyřicetiletý muž z palestinské vesnice Túlkarm.

sderot

K raketám vystřeleným v pátek z Gazy se žádná z militantních skupin oficiálně nepříhlásila. Nicméně Hamás vydal v týž den oficiální prohlášení, podle něhož „Izrael zaplatí za své zločiny a vražednou politiku vysokou cenu“. Termín „vražedná politika“ je přitom narážka Hamásu na zabití teroristů, kteří provedli útoky na izraelské civilisty.

Zdroj: http://www.ztis.cz/rubrika/izrael/clanek/na-sderot-dopadly-dve-rakety-z-gazy-jedna-zasahla-budovu-materske-skolky

Komentáře