Na Vinohradech se otevřela nová prodejna se zbraněmi. Povede ji mladá sexbomba!
V Praze ve Vinohradské 29 se v letních měsících otevřela nová prodejna se zbraněmi firmy Ovis ammon s.r.o. Jedná se již o druhou prodejnu této firmy. Jedna je již dlouhodobě otevřena v Mnichově Hradišti. Zákazníci si zde kromě zbraní a zbrojní technologie mohou koupit mimo jiné také kvalitní oblečení či dobré víno. Není bez zajímavosti, že vedoucí prodejen je mladá dáma Natálie Škubalová, kterou byste od pohledu netypovali do tohoto resortu.
Natálie prožila v Popovicích u Jičína, v rodině, kde zejména hospodářství jejího dědy významně ovlivnilo vztah ke zvířatům. Většinu volného času věnovala domácím zvířatům a psům, které si velmi oblíbila. Poznala, že pes je dobrý přítel člověka pouze za podmínek, když se s ním zachází jako s přítelem. Po absolvování gymnázia v Jičíně předpokládala, že dalším studiem na lesnické fakultě získá ještě vice informací o zvířatech, jejich chování, ale opak byl pravdou. Etologie zvířat nebyla ve studijním programu této fakulty a tak po roce opustila studium. Protože v Jičíně, kde má trvalé bydliště, sídlí také společnost Progles, orientovaná na lesnictví, ale velkou mírou i na chov zvěře a myslivost, netrvalo dlouho a dostala pracovní nabídku od vlastníka provozovny pro lesnické a myslivecké oděvy. Jedním z častých zákazníků této provozovny byl Pavel Jenč, který jí otevřel možnost vrátit se k chovu zvířat a zvěře.
Po krátké době přijala pozvání do jeho provozovny s loveckými potřebami, která má velice široký sortiment potřeb pro myslivce, včetně stylových doplňků do loveckých interiérů. Bez váhání přijala místo v této provozovně a krátce nato se stala vedoucí celé provozovny. Rychle se přizpůsobila požadavkům myslivců a milovníkům přírody a vytvořila tak nabídku, kterou uspokojuje i ty nejnáročnější zákazníky. Inspiraci nehledala jenom v již zavedených provozovnách v Praze, Kutné Hoře, nebo v zahraničí, ale také v přírodě, v honitbách, kde se aktivně podílí na výkonu práva myslivosti a lovecké turistice. V nemalé míře pak lovečtí hosté, které pan Jenč doprovázel, byly zdrojem informací, co je třeba myslivcům a lovcům v provozovně nabízet.

Rychle pochopila, že musí prezentovat nejnovější prostředky a pomůcky, kterými naši myslivci a lovci v řadě případů nedisponují a proto jejich činnost není tak úspěšná. Proto se snaží i na mysliveckých výstavách v Lysé nad Labem a v Brně představit široký repertoár potřeb pro myslivce i milovníky přírody. Marketing v oboru myslivosti, je velmi rozsáhlou činností od znalostí chovu a lovu zvěře, mysliveckých tradic, kynologie, ale i technických disciplín spojených s loveckými zbraněmi a střelivem. Proto se přihlásila k profesnímu studijnímu oboru v Uherském Brodě, kde v roce 2018 ukončila přípravu závěrečnou zkouškou a výučním listem “Certifikovaný prodavač zbraní a střeliva”. Při častých pobytech v honitbách získala řadu teoretických i praktických zkušeností v oboru myslivosti, ale stále jí přitahovalo bližší poznání biologie, etologie a ekologie zvěře. Z tohoto důvodu se rozhodla zahájit studium na Fakultě životního prostředí České zemědělské university v Praze. S nevšedním entuziazmem začala shromažďovat podklady o škodách působených na zvěři silniční a železniční dopravou. Monitoring tohoto problému, kterému společnost nevěnuje významnou pozornost, zaměřila na Jičínsko a Mladoboleslavsko. Řádným ukončením studia předpokládá, že opět povýší úroveň mysliveckého marketingu na službu myslivcům, lovcům, ornitologům, ekologům, ale i lidem, kteří přichází do provozovny nejenom nakupovat potřeby, ale získat cenné informace, aby se v přírodě chovali jako ukáznění návštěvníci.
Tyto předpoklady a cíle Natálie Škubalové jsou vzácným příkladem jak odvrátit pesimizmus a aroganci části společnosti k myslivcům. Myslivci jsou těmi, kdo přírodě nezištně slouží a zaslouží si nejenom úctu, ale i péči o jejich vybavení, které jim Natálie Škubalová se svým týmem doporučuje, ale i zajišťuje.
Křest prodejny se uskutečnil 29. června a mezi kmotry patřila například uznávána česká vědma Helen Silvan či děkan Fakulty životního prostředí ČZU profesor Vladimír Bejček.

Ondřej Spýťa Syrový