NADĚJE UMÍRÁ POSLEDNÍ

Globalizace nás okrádá o pocit vlastenectví. My starší ročníky, kteří jsme vyrůstali ve více méně uzavřeném Československu, máme vypěstovaný instinkt pro zachování Čech, pro přežití. Jsme hrdi na svůj původ. Tedy já stále hrdá jsem! Jsme Evropané – ale v první řadě jsme Češi, Moravané a Slezané. A náš národ je haněn a osočován i lidmi s platným českým občanským průkazem. My jsme se kdysi semkli v boji proti komunismu. Ale to, co tu bylo nastoleno, je mnohem horší. V České republice je milion a půl lidí žijících na pokraji chudoby, to už je přes 15 % obyvatelstva! Tendence samozřejmě vzrůstající. S příchodem ilegálních přistěhovalců se tato situace vyhrotí tak, že lidé budou opravdu nuceni sáhnout k tomu nejhoršímu. Co to bude – to nechám na vaší fantasii. Velkým příkladem nám bude Švédsko a Německo. Tam se ten kotel zahřívá relativně rychle.

U nás vzrostl počet milionářů. Ty samozřejmě nezajímá, jak obyvatelstvo už teď trpí. Ti si mohou dovolit absolutně všechno. Velké koncerny mohou bez problémů propouštět. Stěhovat výrobu za hranice. Tunelovat. Rušit výrobu a těžbu. Korupce je v každém resortu. Ve zdravotnictví, zbrojním průmyslu. Prostě všude. A vše probíhá skoro beztrestně. Pouze omylem se o tom my něco dozvíme.

Soukromníky a živnostníky chce vláda dohnat k ještě většímu úpadku, než to bylo za komunistů. Tak může nynější vláda rovnou konfiskovat majetky, jako to bylo v roce 1948! Nemusíme si tu hrát na demokracii, když víme, že je tu nastolená diktatura. Trochu šmrnclá socialismem, jehož lidská tvář už ale ztratila svoje rysy. Život ve městech je založen pouze na službách živnostníků, řemeslníků, soukromníků a malých firem. Naše vláda tyto lidi podceňuje, osočuje a kriminalizuje. Připravuje a schvaluje nové zákony, které práci lidí, kteří chtějí podnikat, skoro znemožní.

V celku je situace v České republice den ode dne vážnější. Ilegální migranti tu už jsou, přes všechny protesty obyvatel. Nikoho názor lidu nezajímá. Je to zoufalé a někdy si připadám, jako v nějakém velmi špatném filmu s panem Donutilem, Stropnickým a Žilkovou v hlavních rolích. Režie Menzel, kamera Sobotka, produkce miliardář Babiš. No prostě je to opravdu velkolepá epopej pro naše stříbrná plátna. Ale happy end se nekoná. Už ztrácím naději. V Evropě se děje tolik křivd a podvodů, vražd, násilí a útisku na původním obyvatelstvu. U nás se tento moderní trend také prosazuje. Máme tu přece GLOBALIZACI! Vraždy a znásilnění k tomu také patří!

Moje naděje skomírá. To ovšem neznamená, že nebudu dál protestovat proti všemu, co se tu NELEGÁLNĚ děje. Jsou porušovány zákony jeden za druhým.

Můj osobní protest nikdo jiný navenek nést nemůže. Každý musí protestovat, každého se to týká. I těch, kteří si myslí opak. I ti to s námi odskáčou. Jenom to je ta jediná SPRAVEDLNOST.

Jana Yngland Hrušková, 2.2.2016

jyyyy

Komentáře