Nechci hanobení symbolů našeho státu! Omezení svobody slova, je pro mě ale příliš velkou cenou.

Stále si stojím za principy, které mě vedly k podpoře tohoto zákona. Můj názor se nezměnil. Co se ale změnilo, je konečná podoba návrhu. Původní záměr této novely směřoval zejména k postižení hanobení symbolů našeho státu, jako je vlajka či prezidentská standarta, s čímž naše strana plně souhlasí. S čím ale nemůžu souhlasit, je hrozba trestu odnětí svobody za hanobení úřadu prezidenta, místo původně zamýšleného přestupku. Respektuji svobodu slova, a proto pro mě možnost odnětí svobody představuje příliš tvrdý postih.

Prosazuji demokratický stát, který bude založený na hodnotách, jako je slušnost či úcta. Nechci, aby se vulgarismus nebo pohrdání stalo běžnou součástí společenského života v naší zemi. Nechci ani stát, kde bude hanobení naší země tolerováno či dokonce oslavováno. Trvám na tom, že státní symboly musíme v naší společnosti chránit. Jako straně prosazující hrdou a bezpečnou zemi nám přijde absurdní, že je například postihováno pálení vlajky Evropské unie, ale nikoli pálení vlajky našeho státu.
Proto budeme dále své názory na hanobení státních symbolů prosazovat samostatně. Zásadně totiž nesouhlasíme s hrubými a agresivními útoky proti základům a symbolům našeho státu.

Chci stát, na který mohou být naši občané právem pyšní. Takový stát si totiž zaslouží a mají na to plné právo.

Marek Černoch, předseda poslaneckého klubu Úsvit-NK

cernoch

Zdroj: facebook

Komentáře