Nesmrtelné hity: Duhová víla

Když Karel Vágner dal dohromady Hanu Zagorovou a Petra Rezka, přemýšlel jakou společnou písničku by pro ně sehnal, aby se plně zužitkovaly jejich hlasy, které k sobě výborně ladí. Dlouho se takovou skladbu nedařilo najít, když jednoho dne potkal Karel Vágner na ulici věhlasnou textařku Jiřinu Fikejzovou.

Paní Fikejzová jako vždy elegantně kouřila svou cigaretu a Karel Vágner se jí zeptal, zda by byla ochotná napsat pro Hanu Zagorovou a Petra Rezka novou písničku. Jiřina potáhla z cigarety a ironicky utrousila: „Tak si to Karlíčku napište sám.“
A stalo se. Karel Vágner sedl doma za klavír a napsal melodii na Duhovou vílu, kterou otextoval Pavel Žák. Písnička se rázem stala obrovským hitem a Zagorová s Rezkem jí úspěšně zpívali i v angličtině, němčině a polštině.

Dodnes písničku žádají posluchači rádií a pochopitelně tento hit nesmí chybět ani na koncertech Hany Zagorové, která dodává, že tuhle písničku bude muset zpívat asi až do konce života. Zajímavostí je, že písničku Hana Zagorová zpívala s Ivanem Mládkem v pořadu Ring volný. Ovšem její slova zpíval Ivan Mládek a ona zpívala pasáže Petra Rezka. Vznikla tak zajímavá estrádní scénka, kterou Česká televize velice často reprízuje.

-jamach-

Komentáře