Nesmrtelné hity: Já to s tebou jednou pro vždy vzdávám

Začátkem devadesátých let slavil Jiří Zmožek veliké úspěchy. Založil (tehdy) největší české vydavatelství Carmen. S úspěchem prodával tituly jako Moravské svatby, České svatby, humorné kazety Zdeňka Izera, ale také desky pro děti.
Na podzim roku 1992 připravoval své další autorské album a v novinách se prořekl, že hledá nové textaře. Na to konto, mu večer okolo osmé hodiny u dveří zazvonila mladá nenápadná dívka. Představila se jako Jana Dolkošová – textařka. Zmožek jí tedy pozval dál a vyzval jí, aby mu některé své texty ukázala. K jeho překvapení Dolkošová, žádné texty nepřinesla, ale sdělila mu, že má všechny své texty v hlavě.

Namátkou zarecitovala první text s názvem Já to s tebou jednou pro vždy vzdávám. Z písničky se v té době stala poměrně známá melodie, která se dočkala i klipu. Uznání nalezla i v televizním programu „Hitparáda“ kterou vysílala Česká televize.

A všem byla písnička tak zvláštní? Vypovídala o člověku, který byl léta vášnivým kuřákem, ale jednoho dne se rozhodl se svou neřestí skončit. Text byl tak působivý, že Zmožek (letitý kuřák) přestal díky této písničce kouřit. Ve videoklipu, který k písničce vznikl dokonce zhasíná svou poslední cigaretu.

 

-jamach-

Komentáře