Nový videoklip Lenky Hejkalové – Předvolební tah?

Nedávno jste natočila videoklip k písni DOST, o čem píseň je a co Vás motivovalo k této tématice?

Píseň vypráví o systému a zaslepenosti lidí. Všichni spěchají, ale nikdo nic nestíhá. K této tématice mě motivovaly reálné situace, které se děly okolo mě

Kdo vše se podílel na natáčení videoklipu?

Na natáčení se podíleli rappeři z Unbeatable labelu, kteří drželi kameru a režírovali klip, tedy Martin a Kryštof. A střih + coloring dělal Stewe z Unbeatablu. Celkově Unbeatable doporučuji, jsou to profíci. Ve videoklipu si zahrála i rapperka Sharkass, pan starosta města Čelákovic, Josef Pátek a pár mých přátel. Scénář jsem vymyslela já spolu se Stewem.

Jak jste byla spokojena s výkony ostatních, co se podíleli na natáčení?

Všichni byli úžasní a to ani nikdo z nich není povoláním herec. Nejvíce mě překvapil pan starosta svým hereckým výkonem. Říká se že politici jsou dobří herci, ale tohle jsem opravdu nečekala. Musím velice pochválit i tak zvanou „RichBitch“ neboli Míšu Burianovou, ověšenou nákupníma taškama.

Kdo se podílel na písni a jak?

Dala jsem do této písně svůj první text, který jsem napsala bez pomoci ostatních. SharkaSs vymyslela hudbu spolu s mým kytaristou a Stewe z Unbeatable records má na svědomí mix a mastering. 

Proč jste si za natáčecí místo vybrala zrovna město Čelákovice?

Vyrůstám tu už 18 let, bylo tu spoustu hezkých nevyužitých míst pro film, tak jsem je využila. Druhý důvod je ten, že o město Čelákovice se starají velice vstřícní lidé, kteří vybrali můj nápad na videoklip a město tak zasponzorovalo natáčení a tím mi velice pomohli.

Jaké jsou ohlasy na tento klip?

Ohlasy na videoklip jsou zatím bohužel v menší míře než na můj předešlý klip o youtuberech, ale jsou zase pozitivnější. Snad si písně všimne více lidí. Tento pátek, 14.7, se bude videoklip promítat na velkém plátně v Čelákovicích v rámci „Filmového léta“. Moc se těším a zároveň všechny zvu. Už od 17:00 začne náš výstup.

Ve videoklipu se objevil i pan starosta města Čelákovic, myslíte že v tom je nějaký předvolební tah?

Myslím si že ne. Jak znám pana starostu, tak je jen velmi vstřícný a rád podporuje umění. Je to hlavně profesionál a nepotřebuje takovou propagaci, stará se o naše město nejlépe jak může, a to je jeho propagace.

Na jaké další skladby se mohou vaši posluchači těšit?

Tak zejména se mohou těšit na kompletně novou kapelu, plnou profesionálů, kteří se právě teď připravují. Nový basák dokonce také hraje s kapelou zemřelé Amy Winehouse. Ohledně skladeb jsem přitvrdila a přidala jsem více provokace. Jsem zvědavá, co na to řeknete.

Ondřej Spýťa Syrový

Komentáře