Od ledna Izrael zabránil desítkám teroristických útoků, z toho 5 sebevražedným

JERUZALÉM – Podle oficiální zprávy o činnosti izraelské tajné služby Šin Bet se od počátku roku 2016 podařilo zmařit 77 teroristických útoků včetně pěti sebevražedných atentátů, deseti dalších bombových útoků, sedmi pokusů o únos a čtyřiatřiceti střeleckých útoků. Od roku 2013 bylo také obviněno více než 300 židovských extrémistů. Zpráva pokrývá posledních pět let, kdy ve funkci ředitele působil Joram Kohen, jehož nyní nahradil Nadav Argaman. V minulém roce se tajné službě podařilo zabránit 239 plánovaným útokům, mezi nimiž bylo i dvanáct sebevražedných atentátů, devatenáct pokusů o únos, jednačtyřicet bombových útoků a sto dvacet útoků střelnými zbraněmi. V roce 2014 zabránila Šin Bet 217 útokům, v roce 2013 se jednalo o 187 útoků, v roce 2012 o 112 a v roce 2011 o 88 útoků.

V posledních pěti letech bylo v Izraeli zatčeno 65 členů teroristické organizace Islámský stát a Šin Bet zabránila osmi útokům, které se členové ISIS chystali v Izraeli spáchat.

Šin Bet se snaží potírat palestinský terorismus v Izraeli, na Západním břehu a v Gaze, shromažďuje informace a podílí se na zatýkání i likvidaci teroristických vůdců.

Zdroj: http://www.ztis.cz/rubrika/izrael/clanek/od-ledna-izrael-zabranil-desitkam-teroristickych-utoku-z-toho-5-sebevrazednym

vlajk

Komentáře