Palestinský terorista, který letos zavraždil matku 4 dětí, byl odsouzen k doživotnímu vězení.

JERUZALÉM – Palestinský terorista, který letos v lednu zavraždil Dafnu Meirovou z osady Ontiel, byl ve středu 2. listopadu odsouzen k doživotnímu vězení. Dafna Meirová (38), matka čtyř vlastních a dvou adoptivních dětí, zemřela 17. ledna na následky bodných ran, které jí zasadil šestnáctiletý Morad Badir Abdulláh Adais. Hoch bydlel v nedaleké vsi Jatta na Západním břehu. Vzal doma kuchyňský nůž a šel se podle vlastních slov „pomstít za to, jak vojáci ponižují (palestinské) dívky“. Meirová, drobná zdravotní sestra, která v té době očekávala svého dalšího potomka, mu náhodou přišla do cesty – a zaplatila za to životem. „Bodal jsem, dokud jsem mohl vytáhnout nůž z těla,“ vypověděl vrah před soudem. „Byl bych ji bodal dál a kdybych uviděl dalšího Žida, zabil bych ho taky.“

Další výpovědi se ovšem rozcházejí: když zbraň uvízla v těle oběti, utekl Adais před přicházející sousedkou. Děti Meirové vypověděly, že se je matka snažila chránit, vrah ale při vyšetřování tvrdil, že na děti nezaútočil, „protože to náboženství zakazuje“.

Podle izraelské tajné služby Šin Bet, jejíž agenti vedli vyšetřování, se chlapec k hrůznému činu rozhodl pod vlivem palestinské televize. Na osadu Ontiel padla volba proto, že to bylo blízko.

Doma o útoku nic neřekl a šel spát. Za dva dny si pro něj přišla policie; dům jeho rodiny srovnala ještě během ledna jako odplatu za chlapcův čin izraelská armáda se zemí. Adaisovi zabodli do sutin palestinskou vlajku a matka prohlásila: „jenom to (zboření domu) posiluje naše odhodlání a zvyšuje naši hrdost“. Její syn pravděpodobně stráví celý život ve vězení, rodině Dafny Meirové by měl navíc zaplatit 1 750 000 šekelů, tedy skoro 10 milionů korun .

Na otázku, co by dělal, kdyby byl propuštěn na svobodu, odpověděl: „Šel bych do mešity Al-Aksá, i kdyby mě přitom měli zabít, a cestou bych zabil tolik sionistů, kolik bych mohl.“

Zdroj: http://www.ztis.cz/rubrika/izrael/clanek/sestnactilety-vrah-dafny-meirove-dostal-dozivoti

hnus

Komentáře