Pečovatelská služba na Žižkově oslavila léto velkou gardenparty pro seniory a pokřtila nově vzniklé Centrum praxí.

Pečovatelská služba Prahy 3 tradičně uspořádala pro seniory letní gardenparty, a to tentokrát v mnohem větším měřítku. V úterý 20. července si mohli klienti této služby a obyvatelé domů s pečovatelskou službou užít celý den plný živé muziky, grilování, interaktivních her o ceny a besedování se zajímavými hosty. Zároveň se při této příležitosti pokřtilo nově vzniklé Centrum studentských praxí PSP3, které služba léta budovala, a jehož cílem je co nejlépe studenty seznámit s náplní terénní sociální služby a zároveň jej zainteresovat jako dobrovolníky do chodu pečovatelské služby. 

Zahájení gardenparty a slavnostní křest Centra studentských praxí PSP3

Akci tradičně navštívil místostarosta MČ Prahy 3 pro sociální oblast Ondřej Rut, který zároveň měl prostor diskutovat se seniory o jejich sociálních potřebách a nových projektech MČ Prahy 3. Dále dorazil i vedoucí Odboru sociálních věcí ÚMČ Prahy 3 Vladimír Beran, člen předsednictva Českého helsinského výboru Jan Beer, farářka Církve československé husitské a legenda českého modelingu Petra Šáchová a nechyběla ani vedoucí Katedry speciální pedagogiky Univerzity Jana Amose Komenského Jarmila Klugerová. Ve spolupráci s touto univerzitou vydala i pečovatelská služba odborný metodický sborník pro studenty. 

„Akcí Pečovatelské služby Prahy 3 se velmi ráda účastním, jsou vždy velmi povedené. I tato gardenparty se velmi vydařila. Je vidět, že zde pracují lidé s velkým srdcem.“ komentuje akci farářka CČSH a první Miss Prahy Petra Šáchová,

Ředitelka PSP3 Emilie Kalová s farářkou CČSH Petrou Šáchovou při vyhlašování výsledků soutěží

Po celé odpoledne zde živě zpívala i nezaměnitelná česká zpěvačka Marie Pojkarová, která tím odstartovala pěveckou sezónu. Seniory přišla pozdravit i operní diva Edita Randová a zpěvačka, moderátorka a dramaturgyně Českého rozhlasu Jana Chládková, která zazpívala i pár svých hitů.  Na akci dorazila i delegace Městského centra komplexní péče Benátky nad Jizerou.  

Je pro mě potěšením s touto službou spolupracovat, velmi ráda sem jezdím a povídám si se seniory. Navíc mají od prvního pohledu zcela kompetentní paní ředitelku, která ví, co je empatie a pod jejím vedením se zde mohou podobné akce realizovat. Moc se těším na další příležitost službu navštívit.“ říká zpěvačka, moderátorka a dramaturgyně Českého rozhlasu Jana Chládková

Paní Květa pozdravila na gardenparty svou oblíbenou zpěvačku Janu Chládkovou

Na závěr nechyběl ani tanec, kdy si mohli zatancovat za podpory personálu i senioři. 

Gardenparty ovšem není první ani poslední akcí v tomto roce. Každý měsíc v DPS Roháčova probíhá grilování, diskuzní pořad se zajímavými hosty „Křeslo pro hosta“, či se již realizoval i první pěší výlet na Vítkov. V dohledné době se senioři mohou těšit třeba na plavbu parníkem po Vltavě, či palačinkovou párty.

Aktivity Pečovatelské služby Prahy 3 ocenil i člen předsednictva Českého helsinského výboru Jan Beer

Ondřej Syrový

 

Komentáře