Petra Slaninová: Vývoj české hudební scény se vydal zvláštním směrem.

Jak a kdy jste se dostala ke zpěvu?

Ke zpěvu jsem se dostala už jako malá holka, zpívala jsem už ve dvou letech. Později jsem navštěvovala Kuhnův dětský sbor, jezdila jsem na Prosek k panu učiteli Horkému na populární zpěv, a pak jsem studovala na Konzervatoři v Praze u paní profesorky Lidy Nopové.

Máte nějaký vzor?

Vzor jako takový nemám, ale líbí se mi mnoho zpěvaček, potažmo i hereček, jejich zpěv i herectví mě inspiruje. Například Barbara Streisand, Etta James, Ella Fitzerald, Tina Turner, Meryl Streep, Lara Fabian a další skvělé dámy, které mají krásné velké hlasy, talent, osobní půvab a velké charisma.

Vstoupila jste ve známost především díky reality show Robin Hood. Jaká to pro Vás byla zkušenost?

Reality show Robin Hood aneb cesta ke slávě byla skvělá zkušenost. Přinesla mi do cesty spoustu skvělých lidí, jako je Míša Tomesova, Honza Kříž a jeho žena Marie Křížová, Laco Hudec Šubrt, Elis Ochmanova a další. I spoustu krásných momentů, vzpomínek na tyto lidi, včetně Ondřeje Soukupa, Gábiny Osvaldové, Jana Ďurovcíka a Michala Kocourka, majitele Divadla Kalich.

Léta jste působila v dívčí skupině „Koule“.

Skupina Koule byla další krásná příležitost i spolupráce s dvěma dalšími dámami Pavlínou Pufferovou a Luckou Řepovou. Vždy jsem říkala, že do komerce nepůjdu, ale tohle nebyla klasická komerce, bylo to vtipné, legrační zpívání o životě, o jídle, o kilech navíc, o tom, že ženská s kily navíc může být skvělá, zábavná, vtipná, milá a že i taková žena se může líbit mužům. Koncerty byly skvělé, plné zábavy, smíchu, a skvěle na nás reagovalo publikum jakéhokoli věku, a mužské i ženské osazenstvo. Dámám jsme dodávaly sebevědomí, muži se bavili. Zkrátka a dobře, bylo to super období. Dokonce jsme uvažovaly o návratu. A možná se i jednou uskuteční. Uvidíme.

V současné době hrajete v muzikálu Sestra v akci v HDK. Jak jste se do tohoto muzikálu dostala a jakou zde máte roli?

Muzikál Setra v akci je nádherná příležitost, která mi přišla do cesty. Šla jsem na konkurz a vybrali mě. Zpívám tam sice jen offstage, což jsou zpěvačky, které zpívají u orchestru, netančí na pódiu, ale protože dámy na pódiu mají velmi náročné choreografie, my jim tam vydatně hlasově pomáháme. Je to nádherná práce, které si vážím a cítím k ní nesmírný respekt. A navíc ta chuť a vůně divadla, v tomto případě je to Hudební divadlo Karlín, je naprosto omamná.

Máte nějakou vizi, co byste ještě chtěla realizovat?

Ráda bych natočila ještě své vlastní CD. Něco, co by lidi bavilo, těšilo, přitom aby to bylo kvalitně hudebně zpracované, a kde bych mohla ukázat své hlasové dovednosti, na kterých stále pracuji. Ještě by mě bavilo udělat nějaký program pro děti. Protože práce s dětmi je skvělá, děti jsou báječné publikum. Sama mám dvě malé holčičky, 3 a 2 roky, a ráda bych potěšila i je.

Jak hodnotíte vývoj české hudební scény?

Vývoj české hudební scény mi poslední dobou přijde, že se vydal kapku zvláštním směrem, že se více řeší vzhled, než talent. Ano, je sice pravda, že na pódiu dobře vypadá krásná slečna modelkovských tvarů, ale přeci každý jsme nějaký, a každý má stejné právo ukázat to, co umí. Bohužel to u nás dost ovlivňují novináři.

Každopádně je tu dost skvělých muzikantů, o mnohých z nich není nijak zvlášť slyšet, přestože jsou skvělí a mají talentu naděleno za deset. A pak jsou tu stálice, jako Lucie Bílá, Petra Janů, Karel Gott, Marcela Holanová, Jiří Korn a další, které k showbyznysu neodmyslitelně patří. Ke všem těmto osobnostem mám velký respekt a mám je velmi ráda jako umělce i jako lidi.

Zdroj fotografií: facebook

Ondřej Spýťa Syrový

 

Komentáře