Pokora schází mnoha lidem. I mladým cynickým vysokoškolákům a hnutí Hate Free.

Rozhovor s herečkou a zpěvačkou Janou Yngland Hruškovou

Jak hodnotíte vládu ČR v oblasti řešení uprchlické krize?

Naše vláda jedná laxně, nebezpečně a pouze ve svůj prospěch. Nemyslí na občany a na to, že ilegální migranti jsou životu nebezpeční. Ekonomika Evropy se pokládá a Česko si myslí, že nám to tu někdo bude financovat. Nebude. Položíme se také. Švédsko vydává miliardy na integrování ilegálů. Ale nefunguje to NIKDE V EVROPĚ! Švédsko chce teď svoje migranty „EXPORTOVAT“.

Co očekáváte od prezidenta Zemana? Myslíte, že by měl požadovat demisi vlády?

Už mi dochází trpělivost. Zeman je sice vtipný a jezdí po krajích. Ale svoje pravomoci vůbec nevyužívá. Nevím, proč to dělá. Nechce asi nic riskovat. Ale tím pádem  riskuje životy našich lidí. Každým dnem vzrůstá nebezpečí, že bude přepadena nějaká žena nebo dítě. Na to bohužel Zeman zapomíná a nechává se ukolébávat svou popularitou. Oběti, které u nás budou, jdou na konto naší vlády a Zemana.

Mnohdy jsou do politických funkcí jmenováni a voleni sportovci a umělci – např. Veronika Žilková (zastupitelka), Martin Stropnický (ministr obrany), Vítězslav Jandák (poslanec), Jozef Regec (senátor), Kateřina Neumannová (poradkyně ministra obrany) ad. Myslíte, že je to dobře?

V Americe byl herec prezident nebo guvernér. V tom problém nevidím. Spíš jde o to, jestli ti lidé mají zdravý rozum a chtějí tyto funkce vykonávat pro lidi nebo jenom pro svou zábavu a prospěch. Politika se dělá PRO lidi. Člověk musí mít pokoru a mít rád svou zem a občany. Ne jimi POHRDAT!

Včera se rozešel Úsvit s Blokem proti islámu. Nemyslíte, že to bude mít negativní dopad ve volbách pro obě strany?

Takové věci se bohužel dějí. Tomu nikdo nezabrání. Nejsme vůbec připraveni na takové věci. Ti, co dělají politiku, mají obrovská ega a žádnou POKORU. Ta schází mnoha lidem. I mladým cynickým vysokoškolákům a hnutí Hate Free. Ti také pouze chtějí podporovat nějakou myšlenku, která je zvrhlá a nebezpečná. Chtějí podporovat islám. Ten je pro mě něco jako fašismus. Ten likvidoval židy, homosexuály, postižené a komunisty a všechny, kteří s nimi nesouhlasili. Fašisté nekamenovali ženy, to je snad jediný rozdíl. A to všechno chce rádoby humánní hnutí podporovat. Slepě a důvěřivě přijímat ilegály, kteří jsou schopni absolutně všeho. I ti umírnění! V tom totiž není žádný rozdíl. Ti „umírnění“ podporují ty radikální, tím se stávají vinnými stejně jako ti radikální.

Díky uprchlické krizi přibývá i extremismus a nenávist i vůči jiným menšinám, např. Židům. Jak byste to řešila?

Zavřít hranice, vyhostit všechny muslimy, kteří nám extremismus a antisemitismus přinášejí a hlásají ve svých mešitách. Je to chyba špatné politiky Bruselu, že se v Evropě obyvatelé radikalizují. Já jsem si taky nikdy nemyslela, že se k politickému dění budu muset vyjadřovat. Patrioti cítí, že slova nestačí a tak se děje to, co se děje. Kdyby nebyla PŘÍČINA, nic takového by se nedělo. Za radikalismus u nás může naše vláda.

V USA se zvyšují šance Donalda Trumpa v podzimních prezidentských volbách. Myslíte, že jeho případné zvolení by mělo pro Evropu pozitivní dopad?

Mnoho Američanů si přeje konečně změnu. To prospěje i Evropě. I u nás je nezaměstnanost, sociální nevyrovnanost. Nesamostatnost a závislost našeho státu na EU. Je to zrůdná diktatura. Trump bude mít 100 % pozitivní vliv na politiku v Evropě. I na vztahy Ameriky a Ruska. Hrozba války zmizí. Obama i Clintonová si přejí válku. Jde o miliardy. Ani si neumíme představit, kolik peněz se vyhodí za válku, místo aby se podporoval mír.

hjh

26.4.2016

Komentáře