Poslankyně Nytrová: ČSSD stojí před pitevnou, chybí jí sebereflexe, jede setrvačností, nemá jasný a čitelný program.

Čekala jsem špatný výsledek. Že bude ale tak hrozný, jsem netušila. Před několika lety jsem řekla, že ODS je na pitevně a ČSSD stojí před pitevnou. Mé tvrzení se ukazuje jako správné. Sociální demokracii chybí sebereflexe, jede setrvačností, nemá pro voliče ani pro vlastní členy jasný a čitelný program, náboj a charisma. Do ČSSD přestala proudit nová svěží krev, protože „bafuňáři“ úspěšnou a věrohodnou osobnost, která by je mohla ohrozit, nepřijmou ani do strany. Rovněž vypudí každého, kdo má jiný názor a nedrží „pusu a krok“ v rámci hesla : “Kdo nejde s námi, jde proti nám“. V takovém prostředí však nové svěží nápady nevzniknou, v takovém prostředí není místo na diskusi. Současný ideální sociální demokrat je „podržtaška“, která se zeptá, co si má myslet a jak má hlasovat. Proto řada schopných lidí ze strany už odešla a řada přemýšlí o odchodu.

Pokud politická kola sociální demokracie pořádně neroztočí věrohodnými a úspěšnými osobnostmi, s jasnou vizí, bude následovat osud ODS.

Možná by králi a královské družině prospělo převléct se za žebráky a poslechnout si, co se říká v podzámčí!

PS: To, co předvedli sociální demokraté v Královéhradeckém kraji, jasně ukazuje na fakt, že názor jejich voličů jim leží někde, na srdci to však nebude. Uzavřít koalici s kýmkoliv, dokonce se subjekty s diametrálně odlišným programem okamžitě po uzavření volebních místností, jen abychom ukázali „na nás si voliči stejně nedošlápnete“ je krátkozraké a voliči jim to stejně zase spočítají. Měli alespoň hrát, že budou vyjednávat…

Ing. Pavlína Nytrová, poslankyně Parlamentu ČR za ČSSD

nytrová

Komentáře