Při teroristickém útoku v Jeruzalémě byly pobodány dvě seniorky

JERUZALÉM – Dvě starší ženy, obě přibližně ve věku 70 až 80 let, se staly terčem teroristického útoku v úterý 10. května ráno, když si se skupinkou pěti lidí vyrazily na pěší výlet v jeruzalémské čtvrti Armon Hanaciv a východní Talpiot. Vede tu pěší Haasova stezka, která poskytuje výhled na město a okolí. Obě ženy, které utrpěly bodná zranění v horní polovině těla a zádech, byly převezeny do nemocnice Šaarej Cedek, kde se nacházejí ve středně těžkém, ale stabilizovaném stavu. Na skupinku zaútočili dva šátky maskovaní mladíci, kteří se podle svědků posléze vydali na útěk směrem k Džabel Mukaber, což je arabská vesnice přiléhající ke čtvrti Armon Hanaciv. Policie už zatkla dva podezřelé, nicméně pátrací akce stále ještě probíhá, ve městě byly rozestavěny silniční bloky.

izd

„Když jsme přijeli, viděl jsem v prachu ležet dvě starší ženy. Obě však byly při vědomí, jedna měla bodná poranění v zádech, končetinách a horní polovině těla, druhá rovněž v horní polovině těla,“ sdělil Šlomi Tedegi, lékař záchranné služby Magen David Adom.

Poslední útok nožem na izraelské občany se v hlavním městě udál minulé pondělí. Šestnáctiletý Palestinec ze Západního břehu pobodal šedesátiletého ultraortodoxního muže u Lví brány v jeruzalémském Starém městě.

Přes tato napadení se počet útoků celkově během minulého měsíce značně snížil. K nejvíce útokům docházelo v zimních měsících.

Zdroj: http://www.ztis.cz/rubrika/izrael/clanek/pri-teroristickem-utoku-v-jeruzaleme-pobodany-dve-seniorky

 

Komentáře