Program autorského čtení Vlastimila Venclíka/Jana Kačera na duben 2017

Vážení a milí příznivci večerů Jan Kačer a Vlastimil Venclík uvádějí.

Dovolte i pozvat Vás na dva dubnové večery – již tradičně středy 5. dubna a 19. dubna  – vždy od 19 hod. Jan Kačer pro Vás napsal hezké pozvání – tak si jej dovolím tlumočit.

Případné dotazy, či rezervaci, směřujte prosím na mne! Duben je rozmarný měsíc. Možná proto, že začíná aprílem. Je už jaro, ale pořád trochu za kamny. Měsíc očekávání teploučka a pohody. No, tak zkusíme i my trochu zažertovat.

V prvním termínu – ve středu 5. dubna  – uvedeme opět hru Vlastíka Venclíka o slavném písničkáři Hašlerovi. Která bude obohacena o nejslavnější šansony v přednesu Oldřicha Kříže. Osudu českých talentů v bouřlivých dobách se podobají a jsou závažnou připomínkou, že zdánlivá idyla českých dušiček je klamná a zdaleka nevystihuje taje národní – chcete-li lidské povahy. Hra měla velký úspěch a teď se ozvláštněná vrací na scénu Malostranskou.

V další naší středu – 19. dubna se pokusíme Vás zaujmout prací několika autorů, kteří (řečeno diplomaticky) už nejsou zcela mladí začátečníci.  Uvedeme tři dramatické zlomky her napsaných pány zkušenými a znalými života.

Hru první napsat Oto Kovář, muž léta žijící v cizině, a zde se rozhodl něco se svých bohatých zkušeností vměstnat do hry. Rozhovor s panem K. se to jmenuje.

Druhou hříčku napsal Jan Pišta, velmi pilný a vzdělaný pán a tvůrce, plný laskavé ironie a peprného humoru. Hra je o hercích, pravých i falešných, o lesku a bídě divadelních prken.

Třetí, už velmi známý, a námi četně uváděný, je Vlastimil Venclík, který rozepsal text o starých klaunech, a který se tedy pokusí o první seznámení s publikem.

Ten večer tedy bude autorsky neposedný. Herci budou snaživí jako obyčejně a atmosféra bude jistě skvělá. Prostě taková jakou si ji Vy diváci vytvoříte. Těšíme se na Vás! Je pro nás velkým povzbuzením, že návštěvnost stoupla natolik, že nestačí židle. Seženeme jich víc. PŘIJĎTE!

Bára Tůmová

Malostranská beseda, Vladimír Kudla, Táňa Fischerová, Ondřej Syrový, Jan Kačer, Miriam Chytilová a Simona Prasková
Malostranská beseda, Vladimír Kudla, Táňa Fischerová, Ondřej Syrový, Jan Kačer, Miriam Chytilová a Simona Prasková

 

Komentáře