První dáma estetické medicíny Ivana Němečková: Původně jsem chtěla dělat akrobacii u cirkusu!

Ivana Němečková patří mezi nejznámější české lékařky v oboru estetické medicíny. Věnuje se ji nejen v Čechách, ale i ve Španělsku, kde má také svou kliniku. Je hlavní evropskou distributorkou látky Meta<>Crill, která podporuje tvorbu vlastního kolagenu v místě aplikace a ve své pražské AURUM CLINIC s ní má fantastické výsledky. Mezi známé osobnosti této kliniky patří Petra Janů, Marcela Holanová, Hanka Křížková, Jan Přeučil, Eva Hrušková, Renata Drössler, Melanie Vančurová aj.

Byla lékařka Vaše vysněná profese?

Ne! Jako malá jsem snila o akrobacii u cirkusu. Dělala jsem sportovní gymnastiku a jednou k nám přijel cirkus Berolina a když mě náhodně viděl principál metat salta na trávníku před školou, šel za mou maminku a zeptal se ji, zda bych k nim mohla jít. Maminka ho samozřejmě vyhodila a já šla na medicínu. Maminka z toho měla velkou radost a já jsem teď také ráda. (smích)

Ivana Němečková s legendou československého modelingu Melanií Vančurovou

Původně jste vystudovala ORL. Co Vás vedlo k estetické medicíně?

Jsem i nadále ORL. Začínala jsem tady v Čechách – na Motole a na Bulovce a potom jsem dostala nabídku pracovat ve španělské Seville a udělat si tam doktorát na ORL klinice. Vzhledem k tomu, že mě vždy bavilo operovat nosy, aby se lidem lépe nejen dobře dýchalo, ale aby i hezky vypadali, přidala jsem si k ORL 3letý master na plastickou chirurgii, estetickou medicínu, antiaging aj.

Jak hodnotíte vývoj české estetické medicíny? Myslíte, že je to srovnatelné se západním světem?

Myslím si, že ano. Vedu jednu kliniku v Čechách a jednu ve Španělsku a myslím si, že rozdíl v tom není. V dnešní moderní době, kdy se v podstatě máme všichni fajn, lidé chtějí být zdraví a i krásní! Ve Španělsku dělám i ORL ve státní nemocnici, ale mám tam i soukromou kliniku – jak estetickou, tak ORL. V Čechách jsem se spíše dala cestou estetické medicíny! A moc mě to baví!

S hercem Janem Přeučilem

Pojí se k Vám také látka Meta<>Crill…

Asi před patnácti lety jsem byla v Brazílii na světovém kongrese, kde jsem se seznámila s touto látkou. Meta<>Crill je materiál, který podporuje tvorbu vlastního kolagenu v místě aplikace. Je to vlastně bioregenerátor vlastního kolagenu. To potom vrásky a záhyby mizí a hlavně výsledkem je přirozený výraz bez omezení gestikulace! Navíc se dá využít na doplnění tkání po úraze nebo při vrozených vadách. To se mi tak líbilo, že jsem v Brazílii absolvovala všechny potřebné studie a kurzy a založila školící centrum aplikace Meta<>Crillu, abych mohla předávat zkušenosti a způsob aplikace dalším lékařům. Já i vyškolení kolegové mají s Meta<>Crillem fantastické výsledky. Estetická medicína je spíše pro mě takový oddych. Ve Španělsku většinu času operuji na sále a tady zkrášluji ženy. (smích)

Co kromě Meta<>Crillu patří mezi trendy estetické medicíny?

Jsou to určitě nitě, kdy se tam nit zachytí a tím můžete tkáň mechanicky vytáhnout nahoru. Jsou různé zkrášlovací metody, které se dají navzájem kombinovat, tak, aby konečný efekt byl co nejlepší! Například- nejdříve speciálním přístrojem Silkpeel vyhladíme a vyživíme pleť, poté pomocí HIFU nabudíme odstraněni škodlivých látek a k mezoterapii! Tato trojkombinace je úžasná pro efekt odstranění jemných vrásek a povadlému tónu pleti. Následně můžeme provést korekci vrásek, a to buď kyselinou hyaluronovou, Meta<>Crillem nebo se využijí ty nitě. Každý klient má u nás individuální přístup, neboť každý potřebuje něco jiného. My jim to navrhneme, nabídneme a řekneme, ať si vyberou. Většinou to končí větou: „Paní doktorko, jak Vy chcete.“

S Evou Hruškovou, Janem Přeučilem a Petrou Janů

Setkala jste se s nějakým neobvyklým požadavkem?

Jednou sem přijel pán a přinesl mi asi deset obrázků a říkal mi, že by chtěl mít rty jako Redford, oči jako Brad Pitt a bradu jako Paul Newmann! Nicméně na závěr řekl, že by chtěl vypadat přirozeně. Ta jsem mu vysvětlila, že to bude obtížné. (smích) Nebo přijela jedna Angličanka, která měla asi 120 kilo a já si myslela, že chce odsát tuk. Ale měla úplně jiné přání, chtěla zvětšit rty, protože v tom baculatém obličeji nebyly vůbec vidět. Takže přání jsou různá.

Odmítla jste už někoho z etických principů?

Jistě. Když například přišla šestnáctiletá holčina s požadavkem, že chce zvětšit rty. Tak to jsem odmítla.

Ondřej Spýťa Syrový

Po rozhovoru s Ivanou Němečkovou a Alenou Klenot

 

Komentáře