Režisér Tomáš Magnusek: Na štědrovečerním stole máme vždy pět druhů masa!

Režisér, scénárista, producent a herec Tomáš Magnusek má výrazné jméno v české kinematografii. Z jeho díla můžeme znát celovečerní filmy jako Školní výlet, trilogie Bastardi či Pamětnice, ze seriálů pak například Stopy života či nynější Čechovi. Ve svých projektech rád obsazuje legendy českého filmu a můžeme v nich často vidět Libuši Švormovou, Jana Přeučila či Kateřinu Macháčkovou. Mimo jiné otevřel své herecké muzeum Viktorka v Ratibořicích, kde bude trávit i letošní Vánoce a o těch je nynější rozhovor.

Tomáši, co se Vám vybaví, když se řeknou Vánoce?

Vybaví se mi, že je to jediné období, kdy každý respektuje, že lidé chtějí být se svými rodinami případně s lidmi, se kterými je jim dobře.

Jak oslavíte letošní Vánoce?

Letošní Vánoce oslavím ve směs na Viktorce – hereckém domě, což je restaurace, wellness hotel a především herecké muzeum a kinosál, který stojí v Ratibořicích v Babiččině údolí a my máme i na Štědrý den otevřeno a většinou tam s rodinou funguji tyto dny. Další dny pak budu různě odpočívat či cestovat po rodinných příslušnících.

Mají pro Vás Vánoce duchovní význam?

Spíše opravdu ten klidový. Je to zkrátka období, kdy se lidé snaží být pospolu a v klidu.

Nový seriál Tomáše Magnuska – Čechovi, ve kterém si i zahrál

Dodržujete i nějaké vánoční obyčeje?

Minimálně.

Pečete vánoční cukroví?

Já osobně ně. Cukroví by se tím vystavovalo obrovskému riziku, že prakticky žádné nezbude, pokud bych ho já jedl, ochutnával a tak.

Film Jedlíci aneb sto kilo lásky

Jak to máte s nakupováním dárků?

Obě moje děti si řeknou, co chtějí, respektive napíšou Ježíškovi. Tedy dcera, syn už ne. Ten jen posílá odkazy, co je třeba a v jakém krámě či na jakém e-shopu, koupit.

Také prožíváte takový předvánoční maraton?

Těžce. Pokouším se ho neúčastnit. Nesnáším to. Opravdu. Lidé dnes nakupují abnormálně výše všeho, proto všude fronty atd. Já v tomto období pokud nemusím, nechodím nikam nakupovat.

Co by podle Vás nemělo chybět na štědrovečerní večeři?

Hodně masa. U nás je vždy zhruba pět druhů masa – kuřecí řízek, bílá vinná klobása, sekaná, holandský řízek a rybí filé.

Film Bastardi

Jaké vánoční koledy máte nejraději?

Zřejmě ty klasické. Chronicky známé.

Máte nějaké vánoční přání?

Konečně vydržet, najít vůli a realizovat hubnutí. A klasicky si přejete, aby všichni Ti, které milujete byli skutečně šťastní.

Co byste popřál našim čtenářům?

Přeji všem Vaším čtenářům především to, aby nejen Vánoce, ale maximum období v roce prožívali s těmi lidmi, se kterými jim je dobře.

Ondřej Spýťa Syrový

Komentáře