Rudolf Baránek: EET teď spadlo na cca 40.000 soukromníků

Vážené dámy a pánové,

na úplný úvod chci podotknout, že žádná ze současných parlamentních stran neměla ve svém předvolebním programu v roce 2013 ve svých materiálech bod, zavedení EET.

Politicky to znamená, že dnešní vládní koalice ve složení ČSSD, ANO, KDÚ-ČSL nemalou část svých voličů, díky kterým jsou dnes u moci, podvedla.

Nemalou část proto, že není tajemstvím, že nemalá část drobných, malých a středních soukromníků a jejich rodin volilo hlavně ANO. Bláhově si tenkráte mysleli, že horší ministr financí než byl Miroslav Kalousek z TOP09 ve vztahu k soukromníkům už nemůže být a ODS prožívalo hlubokou krizi po pádu vlády Petra Nečase. Dnes už ví, jak se spletli, litují toho a někteří říkají, že se stydí. Prostě volili své katy. Katy v množném čísle, protože stejnou zodpovědnost vedle Babiše má i Sobotka a Bělobrádek. Jeden bez druhého by přijetí zákona nesvedli. Jsou spolupachateli, byť se snaží odlišit, nemotorně a trapně.

Vzhledem k tomu, že lidská paměť je krátká a paměť voliče ještě kratší, zde je seznam hlavních viníků a jejich oddaných pomocníků.

ANO 2011 – předseda Andrej Babiš, ministr financí

ČSSD – předseda Bohuslav Sobotka, předseda vlády

KDÚ-ČSL – předseda Pavel Bělobrádek, místopředseda vlády

Katovi věrní a horliví pomocníci:

Hospodářská komora České republiky – prezident Vladimír Dlouhý

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR – předseda Karel Havlíček

Asociace hotelů a restaurací ČR – předseda Václav Stárek

Svaz průmyslu a dopravy ČR – předseda Jaroslav Hanák

Českomoravská konfederace odborových svazů – předseda Josef Středula

Majitel firmy Vítkovice Tours a představitelé některých velkých firem.

Co dodat k pachatelům, ale hlavně k jejim pomocníkům. Určitě jste si všimli, že v názvech asociací a svazů jsou živnostníci, malé a střední podniky, restaurace, hotely, doprava atd. Rudé odbory jsou samostatná kapitola.

a) Kdo jsou jejich členové, že jim nevadí, co dělá jejich vedení?

b) Sdružují jenom slepé a hluché anebo nemají už žádné členy a zůstal jim jenom název a vedení?

Od roku 1989 do 1996 jsem byl předsedou největšího a nejvlivnějšího Sdružení československých podnikatelů (od 1.1993 Sdružení podnikatelů České republiky).

Nedovedu si představit, že bychom takto spolupracovali s Čalfou, Klausem, Kočárníkem, Falbrem atd. v Tripartitě a na jiných úrovních a nebyli bychom členskou základnou vyhnáni. Téměř každý den byl nějaký větší či menší střet buď s vládou nebo odborovou centrálou. A v porevoluční době šlo o velké věci. Nikdy jsme neuhli a těch 200.000 členů v době federace a od 1.1.1993 samostatné České republiky by nás uhnout ani nenechali. Prohrát se může, ale zradit ne.

Seznam těch, kteří nesouhlasí se zavedním EET a sledují jediný cíl, zrušit EET v plném rozsahu bez kompromisů:

Strana soukromníků České republiky (SsČR) – předseda Petr Bajer

Občanská demokratická strana (ODS) – předseda Petr Fiala

Starostové a nezávislí (STAN) – předseda Petr Gardík

TOP 09 – předseda Miroslav Kalousek

Strana svobodných občanů (Svobodní) – předseda Petr Mach

Podporující občanské sdružení a výrazní jednotlivci:

Asociace podnikatelů a managerů – předseda Radomil Bábek

Sdružení podnikatelů a živnostníků ČR – předseda Bedřich Danda

Okresní hospodářská komora Jablonec n/Nisou – předseda Bedřich Opatrný

Ivo Hucl – živnostník ze Šťáhlavic, autor petice za zrušení EET

Pavel Havlíček – řezník a uzenář z Klatov

….a tisíce dalších, kteří se začínají budit.

Jak dál? Senátor zvolený za Stranu soukromníků České republiky pan Ivo Valenta 30.11.2016 představil v senátu zákon, který si klade jediný cíl. Zrušit EET v plném rozsahu. Podporu této legislativní normě podpisem stvrdilo dalších 20 senátorů z ODS a STANu. Tedy celá ¼ senátu. Ve stejný den byla senátorům předána podpůrná petice panem Ivo Huclem s více jak 10.000 podpisy. Senátní legislativa přikazuje, že pokud petice má více jak 10.000 podpisů, senát petici musí projednat na svém řádném zasedání. Další petiční archy se dále podepisují a budou znovu předány do senátu. To už je taková síla, která nejde přehlédnout a zamést pod koberec, ani pod vládní a parlamentní. Vážené dámy a pánové, EET teď spadlo na cca 40.000 soukromníků. Od 1.3.2017 má být rozšířeno na dalších 250.000 soukromníků a v dalším období na všechny. Dnes a denně slyšíme, že zavádění EET se brání jenom zloději, kteří nechtějí platit daně. Od „velikánů naší politiky“ slyšíme, že pokud zkrachuje několik tisíc podnikatelů, je to normální. Přece další se zaregistrují. Dnes a denně nám potvrzují, že jsou to lidé, které nic kromě vlastních zájmů nezajímá. Osudy tisíců lidí a jejich rodin, kteří mnoho let budovali svoji firmu už vůbec ne. Zbylých necelých 11 měsíců do parlamentních voleb musíme hledat každou příležitost, jak jejich záměry zdržet a zpochybnit. Musíme burcovat lidi, aby se projevili, v tom je velká síla, které se bojí. A za necelých 11 měsíců nevolit své katy. Dnes přece už víte, kdo v ruce drží katovskou sekeru.

S veškerou úctou Rudolf Baránek, Strana soukromníků České republiky

image (3)

Komentáře