Senátor Doubrava: Je potřeba potápět lodě, kterými migranti do Evropy přichází.

Rozhovor se senátorem PČR a zastupitelem Ústeckého kraje Jaroslavem Doubravou (Severočeši.cz)

Jak hodnotíte výsledky referenda Velké Británie o vystoupení z EU?

Někde jsem již napsal, že občané VB využili poslední možnost jak si zachovat vliv na dění ve svém státu a vymanit se ze zničujícího vlivu EU. Ta ostatně jestli zásadně nezmění své chování, podmaňování si států Evropy svým podivným představám o společném žití v EU, bude rozkladný proces pokračovat a splní se tak sen, přání a záměr Ameriky o zlikvidování silného hospodářského konkurenta, jakým jim EU i přes všechny zápory je a na kterého Amerika již po té, kdy je pro ně drancování přírodních zdrojů jiných států čím dál složitější, nemá.

Na podzim Vám končí mandát senátora a krajského zastupitele. Budete mandáty obhajovat?

Krátce a jednoduše. Ano, budu se, po přesvědčování lidmi ze svého okolí, snažit mandáty obhájit.

Jaký je Váš názor na výroky Kláry Samkové na konferenci o islámů v Poslanecké sněmovně PČR, kde srovnala islám s nacismem. Myslíte, že by měla být za tyto výroky trestně stíhaná?

Byl jsem tam a musel zakročit, aby svůj příspěvek mohla přednést. Stalo se tak i přes odpor řídícího setkání. Ostatně nebyla sama, kdo v podobném duchu vystoupila. Jen vyjádřila mínění valné většiny přítomných a já jsem přesvědčen, že mínění většiny národa. Zač a proč by měla být stíhána? Protože se několik „potrefených husí“ urazilo a odešlo? To je jejich problém. I já jsem se dostal do střetu, tuším s azerbajdžánským velvyslancem, když poukazoval na zoufalé podmínky v cikánských gétech v naší republice. Chtěl jsem vědět o kterých getech u nás to mluví. Protože mi neodpověděl, poslal jsem mu dopis se stejnou otázkou. Ani na tento dopis mi neodpověděl. Očividně, na rozdíl od p.Samkové, lhal. Myslíte, že by měl být potrestán?

Za čtyři roky budou muset první středoškoláci povinně maturovat z matematiky. Prospěje to českému školství?

Myslím, že ano. Matematiku považuji za základ technického vzdělání a techniky vůbec. A jsou to právě technické obory na kterých stojí hospodářství, po kterých je stále vyšší poptávka. Co je platné, když vysoké školy chrlí tisíce manažerů, když nenachází uplatnění?

Uprchlická krize se stále zhoršuje. Nemyslíte, že je potřeba zvolit nějaké radikální řešení?

Když se podíváte na má vyjádření k tomuto tématu rok, dva dozadu, najdete má vyjádření, někdy tvrdě kritizovaná. Ano zas a znova tvrdím, že i za cenu potápění lodí kterými migranti do Evropy přichází, jejich příchod zastavit a nejen to. V jednání Pléna Senátu jsem položil premiérovi Sobotkovi dotaz, zda bychom v situaci, kdy IS je zahnán do kouta a v podstatě poražen, již neměli řešit ne přijímání dalších a dalších migrantů ze Sýrie, ale řešit jejich vracení tam, aby se mohli podílet na obnově své zničené zemi? Cudně mou otázku bez odpovědi přešel. I to ale hovoří samo za sebe.

image (5)

Komentáře