Senátor Doubrava: Kvůli hlupákům z EU raději upravíme ústavu

Policisté a právníci zpočátku nechápali, proč by měli občané dostat právo zakotvené v ústavě, právo zastřelit teroristu. Tak to bylo v médiích prezentováno, což neznělo rozumně, protože již dnes má občan právo použít zbraň k obraně.

Pokud by najížděl terorista nákladním vozem do davu občanů, každý člověk, který má u sebe zbraň, již dnes má právo a morální povinnost vystřílet do kabiny kamionu celý zásobník. Proč to dávat do ústavy? Vždyť jde o přiměřenou obranu a zabránění ve vražedném útoku vůči občanům.
Ve skutečnosti jde o to, aby bylo právo vlastnit zbraň přímo zapsáno v ústavě jako ústavní právo občana. Jde o opatření proti nejapným nápadům přechytralé bandy politiků EU v Bruselu. Pokud totiž bude toto právo zakotveno v ústavě, nemůže ho občanům ČR omezit nějaký nadnárodní orgán – v našem případě nařízení EU, o kterém se diskutuje.

V reakci na teroristické útoky v západní Evropě řada hloupých úředníků a politiků EU by chtěla zpřísnit (doslova znesnadnit) držení zbraní obyvatelům unie. Otázkou je proč jsou tak hloupí, nebo jaký cíl sledují, když je zřejmé, že teroristé nepoužívají ke svým akcím legálně registrované zbraně.

Jaroslav Doubrava, senátor PČR za S.cz

Zdroj: facebook

senator

Komentáře