Spolek Posun uvede českou divadelní inscenaci na motivy Harryho Pottera!

V tomto měsíci se fanoušci Harryho Pottera mohou těšit na premiéru jeho české divadelní adaptace. Realizovat jí bude nový divadelní spolek Posun, který založila během covidové krize mladá herečka Adéla Víchová se svou sestřenicí Annou Štverákovou, ta je toho času i ředitelkou spolku. Divadelní adaptace ponese název Spolu a daleko. Autorka hry ji představuje jako fanfikci z prostředí Harryho Pottera, která je určena především mladistvým a mladým dospělým. Hra by měla poukazovat na individualitu mladých, vést k prevenci proti šikaně a pomáhat v seberozvoji.

„Vycházela jsem z představy, že mladí, co rádi čtou by mohly mít rádi i divadlo. A jak to tak bývá, tento typ mladých bohužel často zrovna nestojí na vrcholu společenského žebříčku. Hodně z nich má problémy se šikanou, se vztahy s vrstevníky i v rodině. Učí se komunikovat. Moje vize byla udělat pro ně bezpečné prostředí, kde zjistí, kdo doopravdy jsou.“ komentuje hru autorka Adéla Víchová

Pokud Vás zajímá, jak se dané téma zrealizuje v prostředí a postavami z Harryho Pottera, tak neváhejte dorazit na premiéru 24.10. do Divadla u Valšů!

Ondřej Syrový

Komentáře