Stylistka Alena Klenot se zpěvačkou Janou Chládkovou byly podpořit psí mikroazyl Rudolfa Desenského!

Ačkoliv stylistka Alena klenot léta žije v Americe, kde se věnuje osobnostem jako Celine Dion, Cher či Lady Gaga, tak se opět na nějaký čas vrátila do České republiky a realizuje zde svůj nový charitativní projekt. Na začátku července společně se svou kamarádkou – zpěvačkou a dramaturgyní Českého rozhlasu Janou Chládkovou navštívila „Mikroazyl Vlčáry“.

Zařízení je určeno pro opuštěné psy, kde se jim plně věnuje Rudolf Desenský, známý jako „psí psycholog“ z pořadu ČT Kočka není pes a dává jim zodpovědnou péči a potřebnou výchovu. Jana Chládková je s Rudou již mnoho let v kontaktu a má s ním skrze své mazlíčky i osobní zkušenosti.

„Je mi moc líto, že zvířata musí v útulku vůbec být. Pokud se tam dostanou z důvodu, že jejich majitel zemřel, dává to logiku a naději, že si je vezme třeba někdo jiný, kdo jim dá nový domov. Nechápu lidi, kteří si vezmou zvíře, a když už se jim nehodí, tak ho v lepším případě uvážou k útulku. Nejhorší jsou lidi, kteří svého chlupatého přítele uvážou v lese a nechají to tam zemřít strachem a hlady. Raději nebudu psát, co bych těmto lidem udělala já. Je dobře, že existují útulky i azyly, třeba takový, jako má Rudolf Desenský, ale ideál by byl, kdyby existovat nemusely. Zvířata mám ráda od dětství, v jeden moment jsem uvažovala i o tom, že půjdu studovat veterinu. Myslím, že každý z nás může pomáhat dle svých možností, třeba jen tím, že upozorní na to, pokud se děje zvířatům příkoří. Pokud nemám čas, nepořizuji si psa, který potřebuje pohyb atd., musím si vystačit s jiným zvířetem, kterému nevadí, že s ním nebudu 24 hodin doma. A tak bych mohla pokračovat.“ komentuje návštěvu psího mikroazylu Jana Chládková

Alena Klenot chce v rámci svého projektu seznámit veřejnost s tímto zařízením a přesvědčit lidi, že každá finanční pomoc je užitečná, byť to nemusí být horentní sumy. Nový multimediální projekt známé vizážistky by měl být spuštěn od září na sociálních sítích a podporu přislíbilo mnoho známých osobností, z nichž někteří budou i součástí projektu.

„Žijeme už od nepaměti v přátelství se psy, ale od nás se to nedá vždy nazývat přátelství. Většina z nás je opravdu máme rádi, pomáhají nám od strachu, ať už ze samoty nebo nás hlídají. Dávají nám nepodmíněnou lásku a přátelství. Někteří z nás si neuvědomují odpovědnost, kterou na sebe berou, když se rozhodnou si vybrat svého společníka. Je to velký závazek, i výběr psa musí byt promyšlený, ne každý pes se hodí do domácnosti. Jako štěňátko, každý pes je roztomilý, ale jako lidé má své vlastnosti, a ty se musí brát velice dobře na zřetel, aby pes byl náš dobrý společník. Žádný pes není špatný, jen lidé ho donutí, svým chováním a nesprávným výcvikem k chování, které není později přijatelné a nelíbí se nám. Proto nejjednodušší je, se ho zbavit. Trpí za naše nedostatky! Vybírejte svého kamaráda, aby s Vámi mohl být po jeho celý život. Nezaplňujte útulky, protože jste mu nedali potřebný výcvik, který potřebuje, anebo už se Vám nehodí. Milujte je jako oni milují nás a nebudeme se muset starat o opuštěné, nemocné, zlomené a nešťastné psy a i další zvířata!“ říká známá vizážistka o problematice útulků

Mikroazyl Rudolfa Desenského můžete podpořit bezhotovostně bankovním převodem na transparentní účet 2500908436 / 2010.

Ondřej Spýťa Syrový

Komentáře