Teolog Kalous: Sex by měl být naprostou odevzdaností a věrností druhé osobě se kterou chceme žít po celý život.


Před časem jsem slyšel jeden příběh. Jeden mladý muž se vrátil z vojny domů na dovolenou, to bylo asi tak před 17 lety, když ještě byla povinná ZVS. První co ten muž učinil bylo, že navštívil své kámoše a zašel s nimi na pivko do barů a na diskotéku. Nálada byla v nejlepším, když do baru vešla atraktivní mladá slečna. Sedla si sama ke stolu. Oči toho mladého muže ji se zájmem sledovaly. Otočil se ke kámošům a začal se vytahovat. : „Omrknu ji a zkusím štěstí“. Přisedl si a objednal něco k pití. Slovo dalo slovo a brzo se ti 2 sblížili. Několik dalších skleniček a rozproudil se hovor. Pak šli tancovat, tiskli svá těla stále blíže, začali se líbat a mazlit. Nakonec ji ten mladý muž pozval k sobě domů na skleničku.

Odešli z diskožky a ještě před spaním se pořádně milovali. Když se pak ten mladý muž probudil, trochu ho od večera bolela hlava. Podíval se vedle se, kde měla ležet ta slečna. Nebyla tam. Sedl si a rozhlédl se po místnosti. Byla fuč! Její šaty, její taška, všechno kromě… Co to tam je za nápis na tom zrcadle? Byl tam krátký vzkaz napsaný rtěnkou. Protřel si oči, a jak zíral na ta slova, zmocnil se ho strach. Stálo tam: VÍTEJ V KLUBU AIDS!!!.

Dle statistik je každých 15 sekund někdo nakažen viren HIV, který vede k AIDS, tedy cca 6.000 lidí na celém světě.

AIDS řádí na celém světě, v Africe a celé Americe od severu na jih, v Austrálii, v Asii a také u nás v Evropě. Náš evropský kontinent je již virem HIV prosáklý. U nás jsou to stovky lidí nakažených tímto virem a to jsou jenom ti, kteří byli testováni – je to jen vrchol ledovce. Většina lidí o svéém nakažení zatím vůbec neví. A nutno podotknout, že nám to bude přibývat – viz ekonomičti imigranti z Afriky, ti to tu budou jistě také roznášet, tedy alespoň část z nich.

Můžeme si dát otázku, zda tento vir vyhubí lidstvo? To si myslím, že snad ne, to spíše by nás vyhubila válka.Ve světě je hlášeno přes 20.000 000 000 infekcí. U středověkého moru byla úmrtnost 30%. Také v současné době je již 1/3 populace v Africe v některých zemích tam odsouzena k smrti! U novodobého moru, kterým AIDS je, je však jeho největším problémem dlouhá inkubační doba.

Virus HIV se šíří velmi rychle. Lidé ani neví, že ho mají. Vypadají zdravě, nepozná se na nich, že jsou nakažení. Někdo to může v sobě mít i 15 let ten HIV, ale je jen otázka času, kdy se projeví. U více jak poloviny lidí, kteří se nakazili tímto virem, se vyvine AIDS do 10 let. A nejhorší na tom je to, že AIDS způsobuje virus. Je to jako program PC, a navíc neustále mění svoji formu. Obsahuje zhoubné genetické pokyny, které zničí obranný systém. Tělo je bezradné, zranitelné, podlehne i běžným nemocem jako je chřipka, angína,atd. Prostě způsobí smrt.

Nemůžeme se mylně domnívat, že šprc guma před nákazou virem HIV uchrání! Může jen riziko snížit. Ale ne 100% ochránit a to je třeba si uvědomit. Zatím se AIDS nedá vyléčit a ani úspěšně léčit. To třeba u nemoci na kterou se dřív umíralo zvanou cukrovka, tak po objevení inzulínu se dá úspěšně léčit, nedá se však zcela uzdravit. Ale u AIDSu to neplatí, ten se nedá léčit a ani vyléčit. I když se už třeba objevily některé léky, které trochu prodlouží dobu života u takto nemocných lidí.

AIDS není jen nemoc gayů a lidí, kteří si píchají drogy či prodávají své tělo jako prostitutky, prostituti, aby si v této kapitalistické společnosti vydělali sexem peníze na jídlo.  Ale nutno podotknout, že 90% nákaz pochází z heterosexuálního pohlavního styku. Postiženi jsou především mladí lidé, tedy omladina. HIV se šíří skrze vztahy. Člověk se většinou nakazí od toho, kdo je mu blízký… intimně blízký. Může mít ale „bohatou sexuální minulost“ a vstoupí-li do nového vztahu, přinese si s sebou něco z předchozí známosti – možná citové zranění, možná i HIV.

Na tento virus HIV nebyl zatím vynalezen žádný účinný lék. Zbývá tedy jen jedna důležitá možnost! Výstižně to kdysi v tisku vyjádřil jeden lékař, jehož jménu si už nepamatuji a ten říkal: NEJLEPŠÍ ODPOVĚDÍ NA EPIDEMII AIDS JE EPIDEMIE VĚRNOSTI!

Mladí lidé, tedy omladina se musí dozvědět pravdu. Nejlepší způsob jak přežít je zdržet se sexu do doby, kdy už jako dospělí jsou připraveni založit věrný vztah s jedním partnerem. Nejlepší by bylo, kdyby oba mladí lidé byli čistí, tedy panic a panna a sex prováděli až poo svatbě a byli si vždy věrní. Prostě založit věrný vztah na celý pozemský život a být si věrni až do konce pozemského putování. Tedy zdrženlivost a poté věrnost po celý život. Problém je, že celá řada lidí se shlíží v našich celebritách, které svůj sexuální život mění jednou s tou, či s tím a za chvíli zase s někým jiným. Ale tak by tomu být nemělo.

Boží slovo Bible říká, že člověk může svoji sexualitu ovládat. Sex nebyl nikdy určen k tomu, aby byl volný nebo levný. Je hluboce osobní. Měl by být naprostou odevzdaností a věrností druhé osobě se kterou chceme žít po celý život.

Kdyby lidé žili podle Božích příkazů a dle Bible, byl by AIDS v celém světě za 30 let jižminulostí. Bude-li však většina populace ignorovat Boží cesty, pak zbytečně bude umírat mnoho miliónů lidí!

Rozhodnutí je na každém člověku. AIDS totiž dál hledá své oběti. Proto je třeba se držet stranou a nechat si sexování pro manželství či partnerství, které by mělo být věrné na celý život.  A nezahýbat si, prostě být si věrni. Je to těžké, že tyto pokusy vzdorovat nátlaku naší sexem prosycené společnosti, ale neměli bychom se nechat strhávat davem! Postavit se proti AIDS – nejen slovem, ale i skutkem. Když s tím něco neuděláme, kdo tedy?…

Bc. Oldřich Kalous, 23.8. 2015

proti_aids-86282

Komentáře