Terorista zavraždil třináctiletou dívku, když ráno spala ve svém pokoji

KIRJAT ARBA – Třináctiletá Halel Jafa Arielová byla zavražděna ve čtvrtek 30. června ráno, když palestinský terorista přeskočil bezpečnostní plot u židovské osady Kirjat Arba, vběhl do dívčina domu a tam jí několikrát za sebou pobodal nožem, když ležela v posteli. Útočník, který byl při incidentu zastřelen, ještě stihl při přestřelce zranit jednatřicetiletého muže, člena bezpečnostního týmu. Podle zpráv palestinského ministerstva zdravotnictví se jedná o sedmnáctiletého Muhamada Nasera Tarajru z vesnice Bani Naim, která se nedaleko osady Kirjat Arba nachází. Místní samosprávní rada oznámila, že po útoku byli z osady propuštěni všichni arabští zaměstanci, obyvatelé se měli uzamknout ve svých domech a armáda v okolí hledala dalšího možného útočníka. Tato skutečnost se však nepotvrdila. Čtvrteční útok nápadně připomíná incident z ledna letošního roku, kdy byla u dveří svého domu v osadě Otniel ubodána Dafna Meirová, matka šesti dětí, a jen o den později jiný útočník v osadě Tekoa pobodal a zranil těhotnou ženu.

13D

Třináctiletou oběť paramedikové dopravili do jeruzalémské nemocnice Šaarej Cedek, kde však lékaři zkonstatovali smrt. Rovněž jednatřicetiletý muž byl hospitalizován s vážnými zraněními v nemocnici Hadasa Ejn Kerem. Podle lékařů má jak bodná, tak střelná poranění.

Malachi Levinger, předseda správní rady Kirjat Arba sdělil, že útočník přelezl plot a vloupal se do domu dívčiny rodiny, kde pak dívku spící na lůžku ubodal. „Dva členové bezpečnostního týmu se s ním utkali v přestřelce. Jeden z nich je zraněn a terorista útok nepřežil,“ dodal Levinger.

Zdroj: http://www.ztis.cz/rubrika/izrael/clanek/terorista-zavrazdil-trinactiletou-divku-kdyz-rano-spala-ve-svem-pokoji

Komentáře