Teroristovi Hamasu se dostalo zasloužené odplaty

Před měsícem, 1. července byl ze zálohy ve svém autě zastřelen palestinským teroristou ředitel ješívy hesder v Otnielu rabín Michael (Miki) Mark. Jeho žena Chava, která seděla vedle něj, byla těžce raněna a dvě z jejich dětí, které s nimi jely, utrpěly lehká zranění. K vražednému útoku palestinského teroristy došlo v poledních hodinách na silnici číslo 60 nedaleko osady Adora v Hebronských horách.

Vrahem rabína Marka byl 29 letý terorista Muhammad Pakia z města Dura – ‎دورا , které se nachází jižně od Hebronu. Terorista byl zabit během akce IDF ve středu 27. července v jednom z domů v městysu Surif – صوريف, v němž se skrýval. Pakia byl členem teroristické organizace Islámský džihád a za svou činnost byl odsouzen na čtyři roky ztráty svobody, které si odpykával v izraelském vězení až do roku 2010. Během svého pobytu ve vězení se přiklonil k Hamásu. Generální tajemník Výkonného výboru OOP Saeb Erekat odsoudil zneškodnění Pakii. Pakia však nebyl sám, měl pomocníka 38 letého Muhammada Ama’iru, který řídil auto, z něhož Pakia střílel na rabína Marka. Ama’ira byl kdysi členem Tanzímu v palestinských bezpečnostních složkách. Proto byl také za svou činnost vězněn v izraelském vězení, ale v rámci výměny palestinských vězňů za Hamásem uneseného vojáka Gilada Shalita byl v říjnu 2011 propuštěn na svobodu.

Tři dny po Markově vraždě byl zadržen izraelskými bezpečnostními složkami.
Ve středu, 27. července IDF obklíčila v městysu Surif dům, v němž se terorista a vrah Pakia skrýval. Ten zahájil na izraelské síly palbu. Přestřelka mezi teroristou a vojáky trvala několik hodin a vojsko při ní použilo proti domu, z něhož Pakia střílel též několik protitankových střel. Nakonec vojenský buldozer zbořil zbylé části domu a v jeho ruinách našli vojáci teroristovo tělo.

Zdroj: http://eretz.cz/2016/08/teroristovi-hamasu-se-dostalo-zaslouzene-odplaty-video/

i

 

Komentáře