UČITELÉ MAJÍ STRACH Z RODIČŮ!!!!

Hraji divadlo pro děti. Jezdíme do školek a kulturních zařízení. Minulý týden jsem se bavila s jednou milou paní učitelkou. O výchově, o disciplíně a tak dále. Vyprávěla jsem jí, jak v jedné mateřské školce v Praze nechají učitelky děti při představení řádit a bugřit, takže nikdo z toho představení nic nemá. Když jsem si děti srovnala, tak mi ředitelka vynadala, co si to dovoluji. Že na to nemám právo. Řekla jsem, že i já jsem tam k výchově dětí. Ona že to prý jiným divadlům nevadí. Tak to asi těžko. Vadí, ale nemají na to nervy se hádat. Já jsem se totiž s těmi učitelkami a ředitelkou té mateřské školky pěkně servala a už tam samozřejmě nikdy hrát nebudu. Já nejsem zvyklá se sebou nechat zacházet jako s kusem hadru. Děti si dělají ABSOLUTNĚ CO CHTĚJÍ. Pak jdou do prvních tříd a je to jenom horší a horší! Učitelky nikdo nerespektuje. Ani rodiče si neváží jejich zodpovědné práce.

Ta HODNÁ paní učitelka mi řekla, že mají přicházet k nim do školky nové děti. Ale že nemá strach z těch dětí. ALE Z RODIČŮ! Jeden tatínek po ní chtěl, aby jí mohl syn říkat ahoj a ne dobrý den. Musela mu vysvětlovat, že není žádná jeho teta nebo kamarádka. A že je zvykem prostě se zdravit DOBRÝ DEN! Tam to začíná. Už v mateřských školách ztrácejí děti respekt z učitelů.

A teď si představte, že takové děti se stanou puberťáky. Jdou do učilišť a průmyslovek, mobují a šikanují učitele a učitelky. Slabší povaha to samozřejmě nemá šanci unést. Některé hodné a milé paní učitelky prostě ten tlak zlomyslných, záludných a zákeřných žáků nezvládnou. Končí to i smrtí. To je prostě NEUVĚŘITELNÉ. My jsme dříve měli z učitelů respekt. Nikdo si nic dovolil. TYHLE ČASY SE MUSÍ VRÁTIT. Učitelé musí mít opět respekt rodičů, dětí i „přátel školy“. To chceme, aby nám tu vyrůstali jenom primitivní, bezcitní, namyšlení ignoranti? Podívejte se na dnešní vysokoškoláky. Vždyť nemají ani ponětí, co se děje a nechají se platit neziskovkami. Jdou proti svým spoluobčanům. Cítí se nadřazení, právě proto, že už si mohli ve školkách, prvním i druhém stupni dělat, co chtěli. Nemají vztah k vlasti nebo naší kultuře. Češství je pro ně něco trapného. Zaprodali by nás za pár stovek a jdou si raději stoupnout na nádraží a křičí Refugees welcome.

Nedovolte dětem dělat si absolutně co chtějí. Není to pro ně dobré. Pro jejich život. Pro ně samé. Pro naši společnost. Rostou z nich egoističtí kriminálníci a zaprodanci!

Jana Yngland Hrušková, 17.2.2016

ynglanda

Komentáře