Ústecku pomůže nový senátor

Jan Beer: Jdu do toho!

            Volby do Senátu Parlamentu ČR se letos koncem září konají ve 27 volebních obvodech. Ústecký kraj je jedním z nich. O přízeň voličů se uchází i Jan Beer (51), který získáním mandátu hodlá vrátit městu i kraji jeho dávný lesk!

            „Nenechává mě klidným stav, ve kterém tady žijeme,“ říká Beer. Ačkoliv se v politice dosud neangažoval, je možné, že právě jeho volba bude tím pravým ořechovým, co lidé hledají.

„Jelikož je Ústecko dlouhodobě nejhorším regionem pro život v naší zemi, padla moje volba a chuť věci zlepšit právě sem. Mám rád nové životní výzvy a složitých věcí se nebojím,“ dozvěděli jsme se od něj. Jan Beer se kromě toho, že se pečlivě seznámil s tématy, která místní lidi tíží, navíc přímo do jámy lvové, tedy do Ústí, přestěhoval, aby byl s místními v každodenním kontaktu!

Konkurenci bude válcovat

            „Dlouhá léta jsem působil jako ředitel střední školy,“ vzpomíná skromně na úspěšný projekt Střední školy VIZE, kde se vzdělávali dospělí odsouzení muži v učebním oboru malíř – lakýrník, aby po propuštění z vězení dále nepáchali trestnou činnost.

            „Nyní bych rád přispěl k rozvoji kraje. Politiku sleduji dlouho a mohu říci, že je mně z ní smutno,“ říká nyní před volbami: „Mám pocit, že nám dosud všichni spíše jen povídali báchorky místo toho, aby něco udělali pro normální lidi.“

            Ústecko je podle něj krajem, který by mohl být na špici životní úrovně v Čechách, myslí si: „Chce to jen chtít. Nesedět v luxusních kancelářích, nekecat a něco pořádného dělat,“ myslí si o svých budoucích konkurentech.

Cena v ústecké MHD by měla být nižší

            „Žijí tu poctiví a slušní lidé, kteří skrývají potenciál k rozvoji, jež byl dosud přehlížen panstvem z vrchu,“ prohlašuje a uvádí konkrétní příklad nedocenění mladých, kteří studují na středních školách: „Neviděl jsem ani jednoho studenta střední školy, gymnázium nevyjímaje, kterého by stát motivoval k lepším výsledkům prospěchovým stipendiem. Po každém se jen něco chce a spravedlivá odměna nikde! Pak se politici diví, že se lidé stěhují jinam,“  vysvětluje.

            Nezažíváme dnes šťastné období, roztočila se spirála inflace a k tomu se ceny energií mění každý den a zdá se, že strop je v nedohlednu, uvědomuje si senátorský kandidát Jan Beer: „Právě proto nechápu, jak je možné strpět, aby ceny předplatného na hromadnou dopravu v Ústí byly vyšší než v Praze. To nám tu snad jezdí luxusnější autobusy? Na tomto příkladu je vidět jasná nekompetentnost politiků. Jako senátor budu na město tlačit, aby se chovalo rozumně a hospodárně,“ reaguje na nový ceník hromadné dopravy, platný od 1. 4. 2022.

Dokáže změnit život k lepšímu

            Jan Beer dnes pracuje jako učitel. Než se jím stal, byl před více jak 30 lety v období dospívání sám ve výkonu trestu: „Důležité je poučit se a chyby neopakovat. Já jsem dostal šanci změnit svůj život k lepšímu a nyní bych rád s pomocí voličů změnil život k lepšímu i svým sousedům, kteří žijí na Ústecku,“ shrnuje své vzpomínky na minulost.

            V devadesátých letech, kdy byl propuštěn, byl vyučeným prodavačem. Při práci si časem dodělal maturitu a začal studovat vysokou školu. Dnes jich má několik. Orientuje se v právu, v malíčku má sociální práci i speciální pedagogiku. Po zahlazení rejstříku trestů se stal soudním přísedícím a sám dnes rozhoduje o vině a trestu pachatelů trestných činů. Je členem České kriminologické společnosti a členem vedení Českého helsinského výboru.

Nezbývá nám než věřit, že dostane ve volbách šanci a s mandátem v ruce se mu podaří změnit život na Ústecku k lepšímu stejně, jako se mu to již povedlo v jeho životě.

Text a foto: Jakub Adam

Komentáře