Úsvit: Člověk z HateFree otevřeně v rádiu přiznal, že rozpočet 16 mil. korun slouží hlavně k rozlepování samolepek a moderování diskusí na sociálních sítích.

Marek Černoch interpeluje Bohuslava Sobotku ve věci financování neziskových organizací
Poslanec Marek Černoch: Děkuji za slovo, pane předsedající, pane místopředsedo. Už poněkolikáté interpeluji nepřítomného premiéra v otázce neziskových organizací.

Za rok 2015 bylo podle analýzy, kterou shodou okolností udělala opět nezisková organizace, vyplaceno organizacím 14,5 mld. korun, o miliardu víc než za rok 2014. Dotace obdržely spolky, nadace, nadační fondy, obecně prospěšné společnosti, neziskovky sloužící k integraci nepřizpůsobivých, multikulturní neziskové organizace apod.

Jak už jsem v minulosti interpeloval, člověk z neziskové organizace HateFree otevřeně v rádiu přiznal, že rozpočet 16 mil. korun na tři roky slouží hlavně k rozlepování samolepek a moderování diskusí na sociálních sítích. Jsou samozřejmě neziskové organizace, které vykonávají bohulibou činnost, pomáhají lidem s postižením. Podporu si určitě stoprocentně zaslouží. Bohužel právě tyto neziskové organizace většinou na finance nedosáhnou.

Proto bych se rád zeptal pana premiéra – pane premiére, budete řešit ještě během svého mandátu financování těchto podezřelých neziskových organizací novelou zákona? Kdyby se tyto obrovské prostředky použily na prorodinnou politiku, na klokánky, pro postižené děti, na efektivní ekonomiku státu, tak by se udělalo daleko lépe. Díky.

Zdroj: http://www.usvitnarodnikoalice.cz/interpelace/marek-cernoch-interpeluje-bohuslava-sobotku-ve-veci-financovani-neziskovych-organizaci/

usvit

Komentáře