Útok v Jeruzalémě měl za následek dva zraněné, pachatel útočil šroubovákem

JERUZALÉM – Dva důstojníci hraniční policie byli lehce zraněni ve středu 14. prosince odpoledne v jeruzalémském Starém městě, nedaleko Lví brány. Palestinský útočník byl postřelen poté, co zabodl jednomu z policistů šroubovák do oblasti hlavy a způsobil mu zranění. Dvanáctiletý chlapec s lehkým zraněním se rovněž přihlásil, že byl obětí útočníka, jeho výpověď však policie nepotvrdila. Jednalo se o jednadvacetiletého obyvatele vesnice Bejt Surik, která se nachází na sever od Jeruzaléma. Lékařská záchranná služba poskytla první pomoc zraněnému policistovi, který byl hospitalizován v Šaarej Cedek, i teroristovi, jehož odvezli do nemocnice Hadasa. Podle policie se útočník přiblížil k policejní hlídce směrem od Damašské brány, místa, které se stalo ohniskem tzv. nožové intifády, jež začala minulé září a s přestávkami pokračovala po celý letošní rok. Tento útok se stal jen den poté, co se na hraničním přechodu Kalandia pokusila palestinská žena najet autem do hlídky vojáků a pak jednoho z nich nožem pobodala do nohy.

„Když vojáci viděli, že vůz zamířil do špatného směru, vystřelili do vzduchu, přičemž žena vystoupila ze zastaveného vozu a za pokřiku Alláhu akbar se na jednoho z nich vrhla nožem,“ řekl policejní mluvčí Miki Rosenfeld. „Byla odzbrojena, zatčena a vyšetřování pokračuje,“ dodal mluvčí.

Co se týká Jeruzaléma, zde se předešlý útok udál v listopadu, kdy byl u silničního bloku zastřelen šestnáctiletý Palestinec poté, co se pokusil nožem napadnout bezpečnostní hlídku. Mohamed Nabil byl rezidentem uprchlického tábora Šuafat, odkud na místo dojel minibusem s nožem, který měl schovaný pod tričkem. Útok se odehrál, když hlídka kontrolovala pasažéry minibusu přijíždějícího do města.

Smrtí teroristy skončil i útok na přechodu Kalandija, ležícím na cestě mezi Ramalláhem od Jeruzalémem, který se odehrál týž týden v listopadu. Podle palestinských zdrojů se jednalo o Džiháda Mohameda Chalila (48) z vesnice Bejit Wazan nedaleko Nábulusu.

jeruzalem

Zdroj: http://www.ztis.cz/rubrika/izrael/clanek/utok-v-jeruzaleme-mel-za-nasledek-dva-zranene-pachatel-utocil-sroubovakem

Komentáře