V Dětech samotářů bude mít herecký comeback Simona Prasková

V tomto roce režisérka Olga Dabrowská natočila celovečerní film Děti samotářů, který má volně navazovat na legendární Samotáře. Oba filmy ovšem spojuje jen společné téma – hledání lásky a problém udržení dlouhodobého vztahu. Ve filmu již neuvidíme původní herce Samotářů jako Jana Macháčka, Jitku Schneiderovou či Hanu Maciuchovou. Místo nich se můžeme těšit na jiné hvězdy stejných kalibrů – např. Vandu Hybnerovou, Ivanu Chýlkovou, Kláru Pollertovou – Trojanovou, Tomáše Hanáka, Janu Šulcovou, Ladislava Trojana, Pavla Řezníčka či Simonu Praskovou.

Scénáristkou filmu, i původních Samotářů, je samotná režisérka Olga Dabrowská, která nový film komentuje slovy: „Film tematicky navazuje na Samotáře a pokračuje dál jako jakési zrcadlo doby. Zaměřuje se na problematiku, že děti vyrůstají v alternativních rodinách vůči klasické rodině a na dramata, která takový postrodinný život přináší. Samotářům tehdy bylo třicet, teď jim je kolem padesáti a stále nemají dlouhodobé vztahy. Nicméně z těch krátkodobých jim vyrůstají děti a právě o těchto dvou generacích je náš film. Hrají zde výrazné herecké dětské osobnosti, které zvládly zahrát složité, vážné a dramatické role. Jsou to zejména Johanka Racková, Oli Wdowiaková, Josef Trojan, Martin Fridrich, maličký čtyřletý Ríša a další skvělé děti… “

Podle čeho bylo vybíráno herecké obsazení postav?
Nějaké postavy jsem měla už v hlavě – Ivanu Chýlkovou, Pepu Trojana, ale i svou dceru Olinku. Ta ve filmu má roli Barborky, dívenky, která uteče z domova. Nicméně musela potvrdit, že je to role pro ni a prošla castingem, kde bylo kolem šedesáti uchazeček. Dlouho jsem hledala obsazení pro rozporuplnou postavu Sylvy, o kterou mělo zájem mnoho hereček, ale stále jsem si u nikoho nebyla jistá. Nakonec přišla na casting Vanda Hybnerová a já jsem hned věděla, že je to role pro ni.

Ve filmu bude mít „herecký comeback“ již zmíněná Simona Prasková.
Simona tam hraje soudkyni Janu Arazimovou, což je vydíraná žena, která v minulosti pro svou kariéru překročila určité hranice a teď na to doplácí. Zkrátka kariéristka, bezdětná, která dokáže svému cíli obětovat hodně a jde přes mrtvoly. Role je dramaticky a psychologicky složitá, ale Simona je v tom excelentní a potvrzuje jen to, že je skvělá filmová herečka.

Kdy očekáváte premiéru filmu?
To plánují producenti a distributoři, ale mělo by to být na přelomu ledna a února 2018.

Ondřej Spýťa Syrový

Komentáře