V redakční radě magazínu DISUK.cz zasedne i herečka Simona Prasková

Simona Prasková je žena mnoha profesí. V prvé řadě působí jako herečka, která u diváků vstoupila ve známost především díky pořadu TV Barrandov Soudkyně Barbara, kde si zahrála samotnou soudkyni. V současné době ji můžeme vidět v mnoha filmech a seriálech.

V roce 2016 si zahrála arogantní paničku v celovečerním filmu Taxi 121. Dále nezapomenutelnou roli měla v seriálu České století, kde si zahrála publicistku Zuzanu Bubílkovou. V tomto roce ji můžeme vidět v seriálu Bohéma, či v celovečerním snímku Děti samotářů.

Kromě seriálů a filmů se věnuje také divadlu. Můžeme ji vidět v Malostranské besedě, v pořadu Autorské čtení Jana Kačera a Vlastimila Venclíka. Tam společně s Táňou Fischerovou, Miriam Chytilovou, Bárou Fišerovou ad. čtou nevšední formou díla literárních velikánů. Simona v současné době připravuje samostatný dramatický projekt, ale zatím nám o něm nechce více prozradit. Diváci se ale mají na co těšit!

Své herecké zkušenosti předává žákům na Mezinárodní konzervatoři v Praze, kde vyučuje základy hereckého projevu na oddělení múzických a mediálních studií a na oddělení rockové hudby a zpěvu. Žáci ji hodnotí jako jednu z nejlepších pedagožek na škole, protože ve výuce používá svůj osobitý herecký styl.

Ačkoliv je Simoně již přes padesát let, tak by ji vzhled mohla závidět kdejaká dvacítka. Dokazuje to dokonce na módním mole, kde předvádí outfity známé módní návrhářky Ivany Follové. Kromě toho se také věnuje dabingu a podnikání v rodinné firmě.

Aby toho nebylo málo, tak od roku 2017 zasedá v redakční radě magazínu DISUK.cz, kde si do svých kompetencí bere kulturu a zdravotnictví. Kromě herečky Simony Praskové v radě zasedá i zpěvačka z Novákova MEMENTA a sestra černobílé Popelky Jana Hrušková. Obě dvě se těší ke vzájemné spolupráci.

Ondřej Spýťa Syrový

 

Komentáře