V úterý 17.10. se na Budějovické uskuteční hvězdná vernisáž Alexandry Hejlové. Její obraz má i Michael Douglas!

Známá umělkyně Alexandra Hejlová uskuteční v úterý 17.10 od 17:10 hodin hvězdnou vernisáž v Hotelu ILF na Budějovické

V úterý 17.10. pořádáte vernisáž s vlastní tvorbou. Co konkrétně z Vaší obsáhlé tvorby tam můžeme vidět?

Bude to vlastně takový výjimečný večer, na kterém uvidíte průřez mojí výtvarnou tvorbu, takže to budou obrazy, originální skleněné ručně malované šperky, a to zcela nová kolekce. Pak návštěvníci uvidí všechny mé knihy, které jsem dosud ilustrovala, což je rovných 14 knih. Dále představím malované hedvábí a v neposlední řadě rovněž ukázku práce mých žáků – svěřenců, kterým předávám své zkušenosti a snažím se je učit malovat, vyrábět z různých materiálů a tvořit vůbec.

Mimo jiné tam bude mnoho známých osobností. 

Ano, je to tak, hlavně tedy hvězdná sestava patronů večera a celé výstavy. Mezi ně patří – skvělý kamarád Slávek Boura, který bude večerem zároveň provázet, báječná Monika Štiková, herečka Simona Prasková, král českého baletu Vlastimil Harapes, houslový virtuóz Michael Hejč a zpěvák, skladatel a zároveň můj muž Jindřich Kraus, který přichystal překvapení.
Mezi hosty uvidíte například jedinečného kameramana Josefa Hanuše, fotografa Josefa Loudu, Pavla Vohnouta a celou jeho skupinu Maxíci, zpěváka Karla Bláhu, herečku Báru Fišerovou, Charlie Štikovou, zpěvačku Hannu Pekhart, zpěvačku Marii Pojkarovou, Helen Silvan a mnoho dalších.

Jak dlouho budou šperky v ILFu k vidění?

Jeden měsíc a jsem tomu velmi vděčná. Velký dík patří panu Petru Kořínkovi, který mi umožňuje dělat nádherné akce v jejich hotelu.

Můžeme se těšit i na nějakou hudební produkci?

Hudbou slavnostně zahájíme vernisáž. Uslyšíte hned na začátku Jindřicha Krause a báječného Michaela Hejče. Po zahájení výstavy si uděláme takový pohodový večer a moji vzácní hosté budou taky zpívat, pokud tedy budou chtít.
Určitě zazpívá Maruška Pojkarova, Hanna Pekhart a doufám, že i Karel Bláha. Prostě naprosto pohodový a neformální večer s přáteli a kamarády!

Jeden z Vašich obrazů vlastní i světoznámý herec Michael Douglas. Jak se k Vaší tvorbě dostal?

Michael Douglas dostal můj obraz k narozeninám od svého kamaráda Vance Kabourka, což je i můj kamarád. Je původem Čech, který se objevil například v legendárním seriálu MASH a jako poslední dělal rozhovor s Marylin Monroe. Spoustu našich umělců dostal do USA – například Petera Pacuta, Jirku Krampola, Luďka Sobotu a mnoho, mnoho dalších. Prostě velmi zajímavý človíček, který z USA přiletěl jen kvůli tomu, aby ode mne koupil obraz pro svého přítele Michaela Douglase.

Ondřej Spýťa Syrový

Komentáře