Vadí mi, že ve vedení Krajské zdravotní a.s. jsou politici, nikoliv odborníci.

Rozhovor s nejznámější občanskou aktivistkou a politickou kritičkou v Ústeckém kraji Pavlou Vackovou

Jak hodnotíte současné vedení města Děčín?

Rok jsem nechala primátorku Děčína, Marii Blažkovou dýchat, ale nyní jak sleduji, byla to chyba. Kdybych urputností svou vlastní více tlačila na primátorku, mohla být například situace v děčínské nemocnici jiná. Jako primátorka města se měla sakra zajímat o péči svých občanů, o personální stav nemocnice, aby právě občané města měli vyhovující péči a zaměstnanci nemocnice nemuseli pracovat za almužny. Bláboly primátorky o tom, že nemůže v tomto směru nic udělat, neb Krajská zdravotní patří Ústeckému kraji, mi u vzdělané primátorky přijdou směšné. Co se týká další části vedení města: Volby pro město a ODS, tak už jen to, že ODS prohrála volby, přišla o proti minulému volebnímu období o 3 zastupitele a přesto je ve vedení města, je patrné jak se jede ve stejných prohnilých kolejích a tristní situace v dopravním podniku je jasným důkazem, že změny k lepšímu nenastaly. Ovšem podařilo se mi i tlakem veřejnosti donutit vedení města ke snížení odměn v představenstvu DPmD…ale změn je ještě málo, musím, musíme občansky více přitvrdit. A co se týká Volby pro město: radní Grešík, který má na starosti projekty IPRM je pro naše město neštěstím, domnívám se správně, naprosto poslední zpackaná investice Tyršovy ulice je důkazem že právě radní Grešík už musí zmizet z politické mapy našeho města, nemluvím o úžasných kontejnerech na stromy, které lemují okraje chodníků po celém městě.

Co si myslíte, že lidem v Děčíně nejvíce vadí nebo chybí?

Budu mluvit za sebe, za mé přátelé a občany, kteří mne sami kontaktují: vadí jim velké množství nezodpovědných občanů, jen poplatky za dopad, dluhy jsou ve výši cca 24 milionů korun, vadí občanům, že senioři nemohou jezdit MHD ZDARMA dosažením 65 let a že nemohou jezdit zdarma dárci krve, ti co jsou držiteli Jánského plakety. Dále nám vadí, že se velmi zanedbala městská část Podmokly, že se investuje do zámku, ale souběžně politici neinvestují do podzámčí. Vadí nám nejasný stav v děčínské nemocnici, vadí nám jak se město nestará dobře o majetek města, vadí nám, že město je plné psích hoven a tzv. „pochcaným“ městem, vadí nám nezodpovědnost politiků, problémy si přehazují jako horký brambor. Vadí nám, že občan není pro vedení města na prvním místě, to sledujeme na zastupitelstvech města, jak se tváří všichni ti zvolení, když promlouvá občan…v mém případě jsem si vyslechla mnoho urážek od rádoby pracovitých zastupitelů, kdy se mi dokonce podařilo opozici s koalicí spojit proti mě 🙂 Pravdou je, že s nimi v rukavičkách rozhodně nejednám.

Kvůli kauze KZ bylo na Vás podáno trestní oznámení, můžete nám to trochu přiblížit?

Byla jsem loni v květnu podat vysvětlení na policii v Děčíně. Státní zástupkyně trestní oznámení vrchní sestry Křečkové, oddělení ARO, odložila. Nedopustila jsem se žádných lží, pomluv, pouze se angažuji jak je mou povinností, abychom nepřišli, my občané. o kvalitní péči v nemocnici Děčín a o nemocnici jako takovou. Už jsme přišli o Polikliniku díky neschopnosti politiků střídajících se na radnici města Děčín / ODS, ČSSD, Volby pro město, KSČM a TOP 09 / a díky jedné naprosto neschopné bývalé ředitelce Úřadu práce, domnívám se, že nejsem daleko od pravdy. Marii Blažkovou, nyní primátorku města Děčín, považuji za úřednici, která mohla zasáhnout a Polikliniku Děčín nechat zachovanou jako zdravotnický dům, jak tomu bylo po celá desetiletí. Smutným faktem je, že nyní ve zdravotnickém domu bude působit Úřad práce.

Dlouhodobě se angažujte v kauze Krajská zdravotní, můžete nám přiblížit jaké největší problémy má KZ?

Domnívám se, že KZ a.s prostřednictvím tiskového mluvčího, jež podává informace do médií, lže…lže se občanům až tak moc, že se ani všichni tito nestydí. Od radního kraje Rybáka / KSČM, předsedy představenstva Nováka / KSČM, ředitele KZ a.s. Fialy / ODS, konče neschopnou dnes již exředitelkou děčínské nemocnice Briestenskou / ČSSD. Vyjmenovala jsem ty, o kterých se domnívám, že jsou vinni za současný stav KZ a.s., Nemocnice Děčín. Loni jsem v dubnu upozornila na uzavření oddělení ORL v Děčíně, potvrdilo se že ke 30.6 mělo být ORL uzavřeno v děčínské nemocnici, ale v médiích se psalo a všichni tito uváděli, že se šíří fámy. Děčínský deník dokonce přímo napsal, že fámy na fb o uzavření ORL šíří Vacková, dodnes jsem neobdržela žádnou omluvu, ani od šéfredaktora Děčínského deníku Stínila. Vadí mi nepoctivý přístup ke stabilitě naší nemocnice, vadí mi lži, manipulativní lži směrem k občanům města, vadí mi, že se do pozice ředitele dosadil primář bez výběrového řízení, vadí mi, že pro unavenou exředitelku Briestenskou byly vytvořeny další dvě funkce, vadí mi mrhání financí především na nestandardní platy managementu KZ a.s., vadí mi, že se peníze ztrácejí na půl cesty a zdravotní sestry a zdravotnický personál pracují za almužny. Vadí mi, že ve vedení KZ a.s. jsou politici nikoliv odborníci, vadí mi, že nedošlo k odpolitizování KZ a.s.. Vadí mi ODS, ČSSD a komunista Rybák / KSČM, kdy tyto strany a tento člověk je sakra odpovědný za současný tristní stav a personální újmu děčínské nemocnice. Tím jsem odpověděla na další otázku. Problémy nejsou v KZ a.s řešeny nejen správně, ale už vůbec ne poctivě.

Jak hodnotíte opozici oranžovo-rudé koalice ZÚK?

Velmi špatně hodnotím, ukázkou je právě Krajská zdravotní a.s.. Špatně hodnotím i nakonec přijatou koncepci financování sportu, kdy bylo dovoleno aby si mou úmornou práci na koncepci / kdy původní verze kolegy se kterým jsem na koncepci pracovali, v roce 2007 nepřijal exhejtman ŠULC, ani v roce 2009 nepřijala exhejtmnaka Vaňhová / vzala za své ČSSD, ve chvíli kdy jsem se velmi urputně do koncepce vložila, vzala za své konkrétně radní Vaňhová a došlo k tomu, čeho jsme se bála, nespravedlivému přerozdělování financí. Nelíbí se mi, že nebyl revitalizován Krajský úřad, že stále ředitelem Krajského úřadu je Zemaník, který prohrál všechny soudy v kauze vedoucí úřednice, paní Kindlové. Tento hnus stál Krajský úřad miliony a nikdo nenese osobní odpovědnost, úřední ani politickou a mnoho dalšího mi vadí velmi, proto na problémy osobně ukazuji, veřejným vystupováním na zastupitelstvech Ústeckého kraje od září 2012…Jak říká radní Komínek, mám prý široký záběr, škoda, že tento záběr nemají ti politici ve vedení kraje, kteří jsou královsky placeni z našich daní…pak tedy musí nastoupit občan.Nechci v Ústeckém kraji po krajských volbách vidět na pozici zastupitelů členy ODS, ČSSD !!! Co se komunistů týká, udělají zásadní chybu, začnou vylézat na povrch kauzy stejného charakteru jako kauzy ODS, ČSSD a voliči si s komunisty už budou vědět rady. Chci čitelnost, poctivost a slušné lidi v politice, ale stále platí: bez ODS a ČSSD !!!!

pavla
25.3.2016, -spyta-
 

Komentáře