Veronika Kolářová: Já, mé druhé já a Belle

Tento článek bych ráda věnovala všem pracujícím maminkám. Máte můj obdiv!

Když se na sebe podívám do zrcadla poprvé, vidím ospalou a rozcuchanou mámu s dítětem na ruce, co se marně snaží vyčistit zuby sobě i své malé kopii dřív, než se jí povede z tuby vymačkat všechnu zubní pastu. Když se na sebe podívám do zrcadla podruhé, vidím dokonale upravenou sexuální bohyni připravenou podat maximální pracovní výkon. Když se na sebe podívám do zrcadla potřetí, vidím ustaranou managerku modelingové agentury s telefonem u ucha. Když se na sebe podívám do zrcadla počtvrté, vidím pokornou a unavenou partnerku, která se i po náročném dni rozhodla udělat hezký večer pro svého milovaného. Jak to, že už mě dávno nezavřeli na psychiatrii do pokoje s balkónem? Občas se sama sebe ptám: ,,Jak to sakra zvládáš?“

A víte co? Sice těžko, ale konečně mohu říct, že to zvládám. Do nedávna jsem se snažila být superženou, která má v jedné ruce telefon, v druhé žehličku a nohou brání dítěti v přístupu k zásuvce (v takové situaci jsem vážně byla). Tehdy přišel jeden hektický a nezvládnutý den. Vážně den D – od rána jsem měla příšernou migrénu a moje dcera neustále brečela bolestí zoubků. Šéf mě seřval za nesprávnost nových smluv, které jsem ani nedělala já. Pes sežral na zahradě bůhví co, načež to šel hrdě vyzvracet na koberec v ložnici. Můj tehdejší manžel mi oznámil, že jde po práci do hospody a přijde až v noci. Nevěděla jsem co dál, tak jsem v záchvatu beznaděje prostě nechala všechno tak, jak je a odešla brečet do koupelny. V ten osudný moment jsem konečně přišla na to, že jediná cesta nevedoucí do blázince, je v žádném případě se nesnažit dělat víc věcí najednou. Od té doby, když něco dělám, soustředím se pouze na daný okamžik. Chci být jen jedním ze svých JÁ a vyhýbám se situacím které žádají přítomnost těch ostatních. Chci být přeci ve všem nejlepší! Proto jsem si vytvořila čtyři imaginární osoby, ve které se měním dle potřeby a situace.

Alter ego č. 1: máma

Každá žena, která se již pokusila vytlačit otvorem velkým jako citrón předmět velký jako meloun mi dá za pravdu. Mateřství je samo o sobě práce na HPP bez možnosti dovolené, natož pak nemocenské. O to těžší tato práce je, když váš přímý a jediný nadřízený neumí mluvit a vám nezbývá než zastat všechny pracovní pozice najednou. Manager potravin, manager úklidu, manager špinavých plen, manager vyjednávání (,,vrať mamince ty klíče, hele sušenka!“)

Chci být tou nejlepší mámou a rozhodně si nebudu přidělávat starosti telefonáty, emaily, ani jiným druhem pracovních povinností.

Alter ego č. 2: Belle

O mé hlavní práci vám píšu pravidelně. Ta pro mě znamená být na jedno odpoledne perfektní – perfektní makeup, držení těla, pohledy, úsměvy, naučený text, zahraná scéna, vzdychání, vzdychání, vzdychání… a perfektní orgasmus. Kdybych se nesnažila být ve své práci co nejlepší, mé filmy by se neprodávaly tak dobře a já bych se stala jen průměrnou herečkou s průměrným honorářem a průměrnou úspěšností. A já nejsem zrovna ten typ, který by se s takovou spokojil. Proto v práci nemluvím o svém osobním životě.

Alter ego č. 3: manipulátor

Má vedlejší práce je především o komunikaci s lidmi. Mým cílem je představit mladým slečnám náš pracovní obor a v nejlepším případě se s nimi dohodnout na spolupráci. Tady mi nezbývá než si po příchodu do kanceláře nalepit obrovský hollywoodský úsměv na rty, ze kterého mě chytá křeč do tváří ještě večer. Ano, ráda poznávám nové lidi, velmi ráda jim nabízím možnost zajímavé kariéry a ještě raději využívám svou nenásilně manipulativní osobnost k vyzvědění pikantností z jejich života, ale… někteří jedinci mě, slušně řečeno, velmi psychicky vyčerpávají. Přesto jim nemohu dát najevo svou slabost ve dnech, kdy mě něco trápí.

Alter ego č.4: romantička

Tuto mou stránku jen málokdo zná. Tou je citlivá, rozpačitá žena, která miluje polibky na čelo, teplou náruč svého přítele a snaží se mu být tou nejlepší partnerkou. Můj vztah je pro mě velmi důležitý a rozhodně nechci docílit té odporné všednosti, kterou zažívají ostatní. Nikdy nechci být svým partnerem přirovnávána k policejní hlídce, kterou je třeba přelstít a vyhnout se jí. Stejně tak nechci mít doma cvičeného opičáka, který dělá co má jen proto, aby se vyhnul konfliktu.

Tato žena už vůbec nedovolí ostatním zasahovat do jejího soukromí!

Veronika Kolářová alias Belle Claire

bv

Zdroj fotografie: twitter

Komentáře