Vice-miss Miss Global Tamila Sparrow: V soutěžích krásy rozhoduje nejen vnější krása, ale i ta vnitřní.

Tamilu Sparrow (Tamilu Khodjaevu) zajímá showbyznys od malička. Již od dětství ji baví pózování před kamerou, kterému se později začala profesně věnovat a získala titul krásy vice-miss Miss Global. Mimo jiné se také věnuje herectví, zpěvu a moderování a vystudovala marketing na vysoké škole. 

Jak a kdy jste se dostala do světa modelingu?

Vždy mě bavily různé druhy umění. Focení je jedno z nich. Na druhou stranu mám ráda vystoupení, pózování před kamerou nebo chůzi na molu. S  kariérou fotomodelingu jsem začala téměř před 5 lety.

Měla jste nějaký vzor?

Vzor mezi lidi jsem nikdy neměla, žádný takový, kterému bych chtěla být podobná. Ale mám nějaký ideál ženy, osobnosti, kterou se chci jednou stát. Určitě je to žena sebevědomá, hezká jak po vnitřní, tak po vnější stránce, která má svou práci, inspiruje lidi, má za sebou spousty úspěchů, ale zároveň má tu typickou ženskou energii.

Stala jste se vice-miss Miss Global, jaká to pro Vás byla zkušenost?

I když od toho uplynulo skoro 2 roky, stále mám nádherné vzpomínky. O tom můžu nekonečně mluvit, protože je to velká mezinárodní zkušenost s tím, že máte možnost být viditelný v médiích, setkáte se s lidmi z celého světa. Musíte být ale připravený na vytížený rozvrh a různé akce, zároveň tam se také učíte něčemu novému, rozšiřujete svou představu života a odcházíte již v lepší verzi sám sebe. Dostat se do této prestižní soutěže krásy bylo mým velkým snem  a skončit jako druhá vice-miss z prvního pokusu byla pro mě obrovská radost.

Na jaké typy fotek se zaměřujete ve fotomodelingu?
Já si takřka nevybírám, protože je to práce, a jako modelka musím dodržovat již založenou představu zákazníka. Podle vlastních představ mám ráda různé druhy, ale především fashion a nějaké umělecké, kde se dá vytvářet kouzlo.

Máte nějaké hranice u focení? Je něco, do čeho byste vyloženě nešla?

Hlavní hranice pro mě je nahota – to si nedovoluji a ani nechci. Kromě toho pro mě, jako „missku“, je zakázáno dělat erotické materiály, včetně aktů.

Zúčastníte se také celosvětové soutěže Miss Planet. Co od soutěže očekáváte?

To mi bylo velkou ctí, když organizace soutěže Miss Planet schválila mou účast a dovolila reprezentovat Českou republiku v zahraničí. Tým mých manažerů a sponzorů pracuje se mnou na přípravě k soutěži. Nejdůležitější věc je, že je zaměřena na program UNDP (United Nations Development Programme). Vítězka soutěže bude podporovat projekt v rámci tohoto programu, který předběžné musí připravit. Takže Miss Planet je další důkaz že v soutěžích krásy rozhoduje nejen vnější krása, ale i vnitřní. Původně soutěž měla probíhat v dubnu, ale všechny nás omezila pandemie, proto soutěž byla posunuta na listopad, a po druhé vlně již na březen 2021. Každopádně moc se na to těším, čekám na další obrovskou příležitost, chci se podívat do Kambodži, kde se koná ročně. Uvidím zhruba 60 holek z
celého světa.

Mimo jiné se také věnujete herectví a zpěvu. Co Vás vedlo do této branže?

Já jsem celkem takový typ člověka, který má rád scénu. Jestli modeling mě začal bavit, když jsem byla již dospěla, tak zpěv miluju od malička, pro mě je to způsob, jak říci něco o sobě, o svých názorech, citech, sdílet energií a dobít se. Proto se také věnuji moderovaní, to mě strašně baví, když dělám radost lidem. S herectvím mám více zkušenosti spíš v divadle Moon and Suspense, které bylo zahájené pro rusky mluvící. Ale již mám několik epizodních rolí v televizi. Hrála jsem v krátkém filmu, reklamách
a brzy budu mít vedlejší roli v českém seriálu.

Absolvovala jste i vysokou školu s marketingovým oborem. Využíváte znalosti i ve své profesi?

Marketingový pohled pomáhá vidět celý trh, jak funguje, jakým způsobem se stát jeho součástí, jaké prostředky se používají, jakou reklamu pro sebe, jakožto osobní značku, je potřeba udělat. Neříkám, že jsem v tom velký profesionál, ale pohled přes sklo marketingových komunikací samozřejmě pomáhá v osobním rozvoji.

Je podle Vás důležité vzdělání u modelek?

Vzdělání jako životní dovednost je určitě důležité u kohokoliv. Vždyť člověk musí brát na vědomí, že nikdy není pozdě učit se něčemu novému a věnovat se více směrům je dnes zcela běžné. Kariéra modelky není nekonečná, pokud tedy nejste světová top modelka, ty pak si na svém jméně postaví další činnosti. Dokonce modelka není jen věšák, musí s ní být jednoduché spolupracovat. Ona musí chápat, jak ten celý svět funguje a musí mít znalosti, protože kolem ní jsou stovky dalších lidí.

Máte ještě nějakou vizi, co byste chtěla realizovat?

Bezpodmínečně chci pokračovat v tom samém směru a jednou propojit všechno, co dělám, do jednoho místa. Udělat z toho nejen zábavu a práci, ale zároveň i cosi, čímž mohu oslovit mladší generaci. První kroky k tomu jsem udělala, když jsem začala učit zájemce pózovat před kamerou
a chodit na molu. Uvidíme co a jak. Také bych se chtěla více zaměřit na charitu. V nejbližší době mám v plánu svůj malý charitativní koncert na podporu jedné z asociací, o které řeknu později, hned jak vše bude schváleno.

Autor článku: Ondřej Spýťa Syrový

Foto: Magdalena Jana Fiala, Vizážistka: Anita Hurkova, Šaty: La Perle

Po rozhovoru s Tamilou Sparrow

Komentáře