Výtvarnice Alexandra Hejlová uspořádala dětskou vernisáž v Praze

Talentovaná výtvarnice Alexandra Hejlová má srdce na pravém místě. Kromě své umělecké profese působí i ve světě pedagogiky a věnuje se především dětem předškolního věku. Již léta zřizuje své dětské centrum na Letné a spolupracuje se Základní školou Korunovační, kde příležitostně působí jako „supervizorka“ estetických výchov.

Ve čtvrtek 5.4. uspořádala společně s hudební skupinou Maxíci a Charitou dětem Jany Pletněvové vernisáž na již zmiňované Základní škole Korunovační, kde vystavila výtvarné práce svých svěřenců v dětském centru a některých žáků ZŠ. Během akce zazněly největší hity Maxíků, vystoupily i nadané děti z dětských domovů a byl přítomen i knižní nakladatel a hudebník Jindřich Kraus, který působí v dětském centru jako pedagog hudební výchovy. Pozvání přijala i talentovaná módní návrhářka a zřizovatelka MotiMódy Monika Stoklasová s dcerou Adélou Míčovou.

Pro děti byla připravena i symbolická párty, kterou zorganizovala ředitelka Charity dětem z.s. Jana Pletněvová. Ovšem žádná párty se neobejde bez pedagogického dozoru a akci zaštítil samotný ředitel školy Tomáš Komrska, který mimo jiné se výtvarnictví ve volném čase věnuje.

Ondřej Spýťa Syrový

Komentáře