Zastupitelka Smítková: Vidím v uprchlících nebezpečí, je to úplně jiná mentalita lidí.

Rozhovor se zastupitelkou města Dubí Ilonou Smítkovou (HNHRM) 

Co se Vám vybaví, když se řekne Dubí?
Dubí mám spojené s lázněmi, porcelánem, výrobou skla a v minulých letech  ještě zimní sporty- bobová dráha, skokanský můstek a samozřejmě tramvajová doprava (propojení Teplice, Novosedlice a Dubí). V současné době mám radost, že Český porcelán nás velice dobře reprezentuje.
Jste spokojená se současným vedením města?
Myslím, že občané jsou většinou spokojení (výsledky voleb). Mám na některé záležitosti odlišný názor, nemohu vyjádřit spokojenost ani nespokojenost.
Co podle Vás v Dubí lidem nejvíce vadí nebo chybí?
Také se to těžko posuzuje, každý má jiný názor a protože Dubí se skládá ze 7 vesnic, tak v každé části je s něčím nespokojenost. Myslím, že největším problémem byla kamionová doprava a prostituce. Kamionová doprava se přeložkou vyřešila, problém s prostitucí sice ještě zůstává, ale již to není v takové míře a tolik to neobtěžuje. Dalším problémem je neodkanalizování některých částí města a vybudování chybějících chodníků. V letošním roce se bude budovat chybějící kanalizace v jedné části Dubí, Běhánkách a Drahůnkách.
V jaké jste politické orientaci?
Jsem nezávislý kandidát za Hnutí nezávislých za harmonický rozvoj obcí a měst.  Hnutí sdružuje ty, kteří nejsou nebo nechtějí být členy žádné politické strany a chtějí se zapojit do komunální politiky. V Dubí máme založen Klub Dubí HNHRM.
Který  Váš nebo stranický návrh považujete za nejdůležitější?
Myslím, že nejdůležitější je spokojenost občanů. V programu našeho HNHRM byla podpora školství, sportu, kultury, větší informovanosti občanů a rozšíření úředních hodin pro občany.
Na hranici s městskou částí Dubí-Cínovec se nachází uprchlický tábor, vidíte v uprchlících  nebezpečí?
Ano, vidím v uprchlících nebezpečí, je to úplně jiná mentalita lidí. Myslím, že uprchlíci se nebudou chtít  přizpůsobit nám, nebudou ctít naše zákony, ale budou chtít, abychom se přizpůsobili my.
Co Vás těší na Vašem mandátu zastupitelky?
Je to čest, ale také  zodpovědnost vůči občanům.
smitkova
-spyta-, 22.3.2016

Komentáře