Zemanovo sebevědomí, arogance a opovržení lidmi, zákony a soudy České republiky je silnější, než čest a slušnost.

Myslím, že teď už je naprosto jasné, že minimálně jedna z těchto dvojic jsou nechutní sprostí lháři: Herman/Brady nebo Zeman/Ovčáček. Bylo by naprosto logické, a jsem přesvědčený, že oprávněné, požadovat, aby lhář okamžitě rezignoval na svou funkci. Je to však reálné?

Ministra Hermana zdaleka neřadím mezi své oblíbené politiky, ale tak nějak mám pocit, že pokud by se ukázalo, že tím lhářem je on (???), rezignoval by. Úplně jiný pocit mám z prezidenta Zemana. Vlastně on to není pocit, spíš jistota; podle mého názoru by prezident Zeman nerezignoval, ani kdyby byl usvědčen absolutně nevyvratitelnými důkazy. Jeho sebevědomí, arogance a opovržení lidmi, zákony a soudy České republiky je silnější, než čest a slušnost.

Pokud se ukáže, tedy spíš prokáže, že Hermanem a Bradym předložené důkazy jsou podvrh, je Hermanova budoucnost v české politice minulostí. Pokud by důkazy prokázaly, že lhářem je prezident, ocitne se tato země před problémem, který už nebude možné zamáznou nějakým Ovčáčkovým arogantním komentářem, zesměšňujícím Hermana a celou jeho rodinu. A protože ani po této prokázané lži by Zeman, jak je možné očekávat, nerezignoval, měl by to být signál pro český národ, že je bezpodmínečně nutné okamžitě zahájit intenzívní aktivity, vedoucí k řádnému dokončení listopadové revoluce. Bez sametu. Tentokrát pořádně.

Vtírá se mi ale na mysl několik otázek; jednou z nich je otázka, jestli tohle všechno není nějaká hra, zinscenovaná autorskou dvojicí Zeman/Babiš, která by ve svém dramatickém závěru měla vynést na výsluní, a tedy na Hrad, Babiše. Ten by tím přeskočil funkci premiéra, do které by mu Zeman pomohl, kdyby měl v úmyslu dále setrvávat na Hradě. Pokud ale Zeman změnil své rozhodnutí oblažovat i nadále naši zemi svým vládnutím, a rozhodl se odejít na odpočinek do nějaké megaluxusní dači na černomořském pobřeží teď už ruského Krymu, docela krásně si dovedu představit, že by mu na Hradě vyhovoval coby jeho nástupce právě Babiš. Ten by mohl pokračovat v Zemanově plánu (nebo snad v plnění zadání z Kremlu?) dostat Českou republiku zpět do ruského otroctví.
Šílená představa? Uvidíme. V každém případě bychom měli po ptákách; a český proletariát po koblihách. A tentokrát už opravdu na věčné časy.

Otto Chaloupka, místopředseda strany Republika a exposlanec PČR

chaloupka

Komentáře