Zemřel herec a kabaretiér Václav Glazar!

V pondělí ráno zemřel herec Václav Glazar. V podvědomí vešel díky filmům Zdeňka Trošky „Kameňák“.

Václav Glazar na sebe upozornil také jako zakladatel kabaretu Srdce a kámen. Což byl jeden z prvních pražských souborů vystupující s travesti programem. Sám celému souboru dělal manažera, ale také vystupoval a bavil lidi. Legendární bylo číslo, ve kterém napodoboval Jarmilu Šulákovou.  Společně s Jitkou Asterovou uvedl na Frekvenci 1  pořad Sexy život, který posléze moderovala Asterová sama. Společně s Jitkou několikrát procestoval Českou republiku se zábavným pořadem „Směsné lásky“.

Jako scénárista a dramaturg pracoval v České televizi a posléze i televizi Prima, kde připravoval program „Benefice“.
Poslední léta uměleckého života vystupoval s Helenou Růžičkovou na besedách. I po odchodu Heleny na ní stále vzpomínal a udržoval její odkaz v podvědomí. Podobně jako Růžičková se věnoval bylinkám, esoterice ale také charitě.
Poslední měsíce trávil Václav Glazar v léčebně dlouhodobě nemocných v Kralupech nad Vltavou. Jeho zdravotní stav mu již neumožňoval zůstávat doma. Letité dýchací potíže vyžadovaly nepřetržitou péči odborníků, ale také připojení na kyslíkový přístroj.

Ani onemocnění Glazara neomezovalo na dobré náladě. I v nemocnicích nebo doléčovacích zařízení přijímal návštěvy, novináře i přátele.

-jamach-

Komentáře