Zemřela populární kartářka Marcela Košanová!

Masivní prsteny, spousta cinkající bižuterie, oslovení jako: „Miláčku, Broučku, Kočičko, Zlatíčko, Sluníčko, Kytičko…“,  výrazné oči, velké brýle a také velké srdce. I tak by se dalo vzpomenout na kartářku Marcelku Košanovou, která před několika dny náhle zemřela.

Věštila nejen divákům na televizních obrazovkách, ale také předním osobnostem českého showbyznysu. Její náhlý odchod zarmoutil spousty klientů. Rodina pro média oznámila pouze fakt, že populární kartářka zemřela koncem července. Odešla prý velmi rychle, pohřeb byl neveřejný.

Košanová během své kariéry napsala několik knih. Jmenujme tituly: Magická padesátka, Kuchařka pro čarodějky, Čarodějnický slabikář, Čarodějnický kalendář a další. Právě na jednu z jmenovaných knih Marcelu nachytal Jan Kraus ve svém televizním pořadu. Její knihy totiž obsahovaly řadu čarovných receptů. Moderátora tehdy zaujal recept na pražené červíky, které taky překvapené kartářce naservíroval.

Během své kariéry nezůstala Marcela Košanová jen u výkladu karet a psaní knih. Zahrála si také v úspěšném filmu Marie Poledňákové „Líbáš jako Bůh“. Byla obsazena do role kartářky a objevila se po boku Jiřího Bartošky. Vědmu si zahrála také v televizní reklamně na filmy s Harrym Potterem. V televizi účinkovala v programech: Věštírna, Volejte věštce, Poznej svůj osud, Ezo TV, Banánové rybičky nebo Horoskopy s Halinou Pawlowskou.

Právě televizní vystupování nastartovalo největší slávu. Mnohdy náročné televizní vysílání přineslo i řadu humorných momentů. Jeden z diváků označil Marcelu jako „svíčkovou omáčku“ , „elektronicky upravenou věrnost“ a nebo ji divák ve vysílání poprosil, aby odstranila ze stolečku dekoraci v podobě lebky, která ho prý straší.

Kartářka přitom začínala profesně v úplně odlišných oborech. Byla ošetřovatelkou v nemocnici, chůvou v jeslích, barmankou nebo kuchařkou. Odchod kartářky rodinu velice zarmoutil. Žádné vysvětlení médiím nikdo neposkytl. Webové stránky Košanové i zpoplatněná linka stále fungují a nevypadají jako „vypnuté“. Své pomyslné žezlo stihla Marcela Košanová předat své dceři Zdeňce Košanové, která také vykládá karty a nahlíží pod pokličku osudu.

Mezi její nejslavnější věštby patří předpověď smrti Ivetě Bartošové nebo onemocnění Karla Gotta rakovinou. Svojí nemoc a odchod si ale vyvěštit nedovedla. Smutek po úmrtí Košanové veřejně vyjádřila např. Lucie Bílá, Ilona Csaková, Monika Absolonová, Vendula Svobodová, kartářka Jana Demeterová nebo mág Vlastík Plamínek.

-redakce-

Komentáře