Znáte sexy herečku Sabinu Valovou? Zajděte do Branického divadla a poznáte její talent!

Rozhovor s herečkou Sabinou Valovou

Jak a kdy jste se dostala k herectví?

K herectví jsem se dostala jako malá holka, když jsem začala po vzoru své mladší sestry hrát v dětském ochotnickém souboru v Horních Počernicích. Herectví jsem posléze podlehla natolik, že jsem ho vystudovala na Mezinárodní konzervatoři.

Máte nějaký herecký vzor?

Jsem typ člověka, co si moc na vzory nepotrpí. Ano, existuje spousta výborných herců, které obdivuji, to bezpochyby, ale že bych se vyloženě upínala na určitý vzor, to ne. Často si spíš herce oblíbím v nějaké konkrétní roli.

V současné době hrajete v několika inscenacích v Branickém divadle. Jak hodnotíte spolupráci s tímto divadlem a v jakých hrách Vás můžeme vidět?

Branické divadlo je pro mě srdcová záležitost. Měla jsem tu čest být jedním z prvních členů souboru. Navíc inscenace, které se zde připravují a hrají, jsou typem divadla, které mě baví. V neposlední řadě, na čem tohle divadlo stojí a padá, je náš soubor. Miluji své kolegy. Nejen jako talentované herce, ale především jako lidi. Vidět mě momentálně můžete v hrách: Dva nahatý chlapi a Běž za svou ženou.

Jaké divadelní žánry hrajete nejraději?

Nemám za sebou tolik hereckých zkušeností, abych se mohla zcela vymezit pro určitý žánr. Ale zatím u mě asi vedou komedie. Baví mě bavit diváky, slyšet jejich smích a tak.

Jak hodnotíte vývoj české dramatické scény?

Naše česká scéna vždy měla, má a bude mít velký potenciál a s čistým svědomím si dovolím tvrdit, že může konkurovat ostatním světovým scénám.

Máte nějakou vizi, co byste chtěla jako herečka realizovat?

Určitě bych dál ráda zůstala členkou souboru Branického divadla a dostala příležitosti zahrát si další pěkné role. Nebráním se však ničemu. Ráda se nechávám překvapovat životem. Každopádně, ať už dělám cokoliv, potřebuji k tomu, aby mě to bavilo. To je základ následného úspěchu.

Ondřej Spýťa Syrový

komedie Dva nahatý chlapi (Branické divadlo)

Václav Čížkovský a Sabina Valová

003

Václav Čížkovský, Barbora Mottlová, Sabina Valová a Jiří Racek

braa

Sabina Valová a Simona Prasková 

va

-spyta-

Komentáře