Zpěvačka a moderátorka Jana Chládková: Velikonoce vnímám jako nejznámější křesťanský svátek, který bychom měli ctít a dodržovat.

Jana Chládková původně vystudovala učitelství českého jazyka a hudební výchovy, ale pedagogické profesi se nikdy nevěnovala. Léta zpívala v zahraničí a byla blízkou spolupracovnicí Dalibora Jandy. V současné době působí v Českém rozhlasu Region jako moderátorka a dramaturgyně několika pořadů. 

Co se Vám vybaví, když se řeknou Velikonoce? 

Příchod jara, nejznámější křesťanský svátek, kdy oslavujeme zmrtvýchvstání Ježíše Krista.

Jak oslavíte letošní Velikonoce?

Na Velký pátek budu hostem živého vysílání ČRo Pardubice od 11 do 12 hodin, bude se vysílat z Domova Drachtinka Hlinsko, už se na to moc těším. Protože budu kousek od Hradce Králové, pojedu navštívit moji kamarádku, se kterou jsem se už dlouho neviděla. V sobotu se bude vařit, smažit, péct, prostě vše připravovat, abychom se v neděli odpoledne mohli s rodinou sejít. V pondělí dopoledne chodí malí koledníci pro koledu. Doufám, že bude pěkné počasí, abychom si mohli vyjít do přírody na výlet.

Dodržujete v současné době nějaké velikonoční obyčeje?

Musím se přiznat, že nijak zvlášť, upeče se beránek, bochánek, velikonoční nádivka, nabarvíme pro koledníky vajíčka, takže koledu dodržujeme, ale to je asi tak všechno.

Vnímáte také Velikonoce jako křesťanský svátek? 

Jak už zaznělo, vnímám ho jako nejznámější křesťanský svátek, který bychom měli určitě ctít a dodržovat.

Bez čeho si Velikonoce nedokážete představit?

Velikonoce si nedovedu představit bez setkávání s rodinou a přáteli, je to ideální čas se alespoň na chvíli zastavit, přemýšlet, být sám se sebou.

Ondřej Spýťa Syrový

Komentáře