Zpěvačka Jana Yngland Hrušková: Na nepořádek a nespravedlnost si zvykat nechci!

Zpěvačka Jana Yngland Hrušková vstoupila nejvíce ve známost široké veřejnosti díky své „kandidatuře na Hrad 2018“. Ačkoliv nikdy nebyla oficiální kandidátkou, tak díky své kampani na sociálních sítích a kontroverzním vystupováním se většině národa zapsala do podvědomí. V současné době se blíží komunální volby a někdejší spolupracovnice Petra Nováka bude bojovat o místo zastupitelky v České Skalici.

„Je jasné, že spousta stran se občanům České republiky vyloženě vysmívá. Potřebují své voliče pouze do té doby, dokud je nezvolí. Pak už ani svoje předvolební sliby plnit nemusí. A je to v podstatě naše vina, protože my jim to umožňujeme. Protože si to necháme líbit. Neangažujeme se. Nevšímáme si toho, co se okolo nás děje. Otupěli jsme. Zvykli jsme si, že to všechno někdo za nás vyřeší. Ale já si na nepořádek a nespravedlnost zvykat nechci. Proto jsem se rozhodla také kandidovat. SPD v České Skalici mě oslovilo, a já jsem ráda jejich nabídku přijala. Na naší kandidátce je i Petr Fejfar, který má jako první porevoluční starosta České Skalice dlouholeté zkušenosti s vedením města. Proto bych taky byla ráda, kdyby nám Skaličáci dali důvěru a jednoduše zaškrtli pětku.“ komentuje svou kandidaturu Yngland Hrušková

Hrušková není ovšem jediná umělkyně, která se angažuje v komunálních volbách. V roce 2014 se do obecního zastupitelstva dostaly třeba herečky Veronika Žilková a Dana Batulková či moderátorka Eva Jurinová, která se dokonce stala starostkou.

-spyta-

Komentáře